دانشگاه‌ها ظرفیت تداوم آموزش‌های مجازی پس از کرونا را دارند
همراه ما باشید

دانشگاه‌ها ظرفیت تداوم آموزش‌های مجازی پس از کرونا را دارند

آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، تاکید کرد: دانشگاه‌های کشور با بهره‌گیری از تجربیات آموزش‌های مجازی این ظرفیت را دارند که پس از برطرف شدن این بیماری کرونا بتوانند بخشی از فعالیت‌هایشان را به صورت غیرحضوری و در قالب آموزش‌های مجازی ارائه دهند.

به گزارش فارس منصور غلامی در دیدار از بخش‌های مختلف مجتمع آموزشی و نیکوکاری رعد، گفت: شرایط ناشی از پاندمی کرونا همه دانشگاه‌های کشور را در موقعیتی قرار داد که امکان حضور دانشجویان نبوده و نیست و در یک شرایط بعضاً جهشی اتفاق افتاده است که مجموعه‌های دانشگاهی کاری را انجام داده‌اند که در شرایط عادی فکرش را هم نمی‌کردند.

غلامی پیرامون آموزش الکترونیکی و ظرفیت ایجاد شده گفت: بسیاری از دانشگاه‌ها این ظرفیت را دارند و توانمندی را نشان دادند که پس از برطرف شدن این بیماری بتوانند بخشی از فعالیت‌هایشان را به صورت غیرحضوری و آموزش‌های غیرحضوری ارائه دهند.

وزیر علوم با اشاره به حضور قریب به ۵۲ هزار دانشجوی غیرایرانی در کشور، افزود: نه تنها در عرصه ملی بلکه در عرصه بین‌المللی نیز ما الان ظرفیت داریم. تعداد زیادی دانشجوی غیرایرانی داشتیم که بسیاری از آنها به کشورشان بازگشته‌اند ولی از همانجا مشغول به تحصیل هستند

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه