موبایل را قبل از فروش به تنظیمات کارخانه بازگردانید
همراه ما باشید

موبایل را قبل از فروش به تنظیمات کارخانه بازگردانید

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس پلیس فتا شرق استان تهران به هموطنان توصیه کرد در هنگام فروش یا انتقال مالکیت تجهیرات هوشمند خود آن ها را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنند.  

به گزارش پایگاه خبری پلیس فتا، سرهنگ رضا ملوکی در تشریح پرونده ای که به دلیل عدم بازنشانی تنظیمات کارخانه گوشی هوشمند اطلاعات آن به سرقت رفته بود، گفت: با مراجعه یکی از شهروندان مبنی بر انتشار تصویر شخصی در فضای مجازی، پرونده اولیه تشکیل شد و موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرارگرفت.

وی افزود: پس از ثبت اظهارات شاکیه و با بررسی و تحقیقات اولیه توسط کارشناسان این پلیس مشخص شد که تصاویر منتشر شده درون حافظه گوشی شاکیه قرار داشته‌ است که وی در چند روز گذشته اقدام به فروش آن داشته است اما پس از انتقال فایل‌ها، از پاک شدن اطلاعات شخصی خود اطمینان حاصل نکرده بود.

سرهنگ ملوکی گفت: پس از اقدامات تخصصی و فنی‌ تیم کارشناسان پلیس فتا محل سکونت خریدار شناسایی شد ومتهم با هماهنگی مقام قضایی، جهت ارائه پاسخ به پلیس فتا دعوت شد؛ وی پس از حضور در اداره پلیس، منکر انجام هرگونه عمل مجرمانه‌ شد ولی با دیدن مستندات لب به اعتراف گشود و بزه انتسابی خود را پذیرفت.

این مقام انتظامی اظهار داشت: تلفن همراه هوشمند محل مناسبی برای ذخیره تصاویر یا نگهداری اطلاعات شخصی نیست و کاربران حتما در اسرع وقت نسبت به انتقال آن به محلی مناسب اقدام کنند و زمانی که قصد فروش یا انتقال مالکیت تجهیرات هوشمند خود را داشتند تلفن همراه را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنند.

رئیس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران خاطرنشان کرد: هموطنان می توانند در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام‌رسان‌های موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی درخواست خود را ثبت کنند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه