خدمات وزارت راه تمام الکترونیکی می‌شود
همراه ما باشید

اسلامی وعده داد

خدمات وزارت راه تمام الکترونیکی می‌شود

آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر راه و شهرسازی با بیان دستور رییس جمهوری مبنی بر قطع حضور اجباری مراجعان به ادارات، گفت: ۸۲درصد فعالیت‌های این وزارت خانه الکترونیکی انجام می‌شود و تا هفته آینده با تکمیل نظام مدیریت الکترونیک، فعالیت‌های الکترونیکی وزارت راه به ۱۰۰درصد خواهد رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، محمد اسلامی در حاشیه نشست مشترک کمیته حمل‌ونقل و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا در محل وزارت کشور، اظهار کرد: در ستاد ملی مبارزه با کرونا، وزارت راه و شهرسازی از روز نخست با عزمی جدی به عنوان مسئول پروژه حمل‌ و ‌نقل، تدوین و ابلاغ و اجرای پروتکل‌های بهداشتی را در دستور کار خودش قرار داد.

وی افزود: با توجه به تکالیف ابلاغ شده از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا به این وزارتخانه مبنی بر فعال ماندن همه شریان‌های اصلی، مبادی ورودی کشور و کریدورهای ترانزیتی، این امر از سوی جامعه حمل‌ و نقل اعم از هوایی، دریایی، جاده‌ای و ریلی به نحو شایسته‌ای انجام شد.

اسلامی تاکید کرد: البته در بخش مسافری، به دلیل کاهش تقاضای سفر، این بخش دچار کمبودهایی شد و در نتیجه شرکت‌های فعال در این حوزه زیان‌هایی متحمل شده‌اند.

وزیر راه و شهرسازی با یادآوری بسته حمایتی ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی که ستاد ملی کرونا به صنعت حمل‌ و نقل کشور اختصاص داده بود، خاطرنشان کرد: اکنون ۶۰ درصد این مبلغ را شرکت‌ها دریافت کردند و پرداخت بقیه نیز در جریان است. به رانندگان حمل‌ونقل مسافری بین شهری نیز تسهیلات ۶ میلیون تومانی برای هر نفر اختصاص داده شده است تا کاستی‌ها و ضررهایی که در نتیجه کرونا به آن ها وارد شد، جبران شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: بحث دیگر مربوط به قطع حضور اجباری مراجعان به ادارات بود که با اهتمام ویژه رییس جمهوری مطرح شد و اکنون در وزارت راه و شهرسازی در حال اجرا است. در حال حاضر در این وزارتخانه حدود ۸۲ درصد از فعالیت‌ها الکترونیکی شده‌اند.

وی اعلام کرد تا هفته آینده نظام مدیریت الکترونیک در این وزارتخانه تکمیل شده و به ۱۰۰ درصد خواهد رسید و دیگر نیازی به مراجعه حضوری مردم وجود نخواهد داشت.

اسلامی در بخش دیگری از سخنانش گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، سامانه‌ای از افرادی که تست PCR آن‌ها مثبت است در وزارت راه و شهرسازی ایجاد شده و همه حوزه‌های جاده‌ای، ریلی، دریایی و هوایی تمامی تلاش‌شان را در این زمینه به نحو شایسته آغاز کرده‌اند. خوشحالیم که به منظور سلامت مردم و کنترل زنجیره انتقال ویروس، در این مدت کوتاه از مسافرت حدود ۱۸۰۰ نفر که تست کرونای آن‌ها مثبت بوده، جلوگیری کردیم.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه