بیست‌ و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ امروز افتتاح می‌شود
بیست‌ و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ امروز افتتاح می‌شود
آی سی تی نیوز - بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ)، از 9 الی 12 تیرماه 1403، در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، بزرگترین رویداد فناوری کشور، در عرصه طراحی، ساخت، تولید و پشتیبانی از محصولات، خدمات و محتوی در حوزه الکترونیک، کامپیوتر و دیجیتال در اقتصاد ایران برگزار می‌شود.

دکتر عباس رمدانی، سرپرست دبیرکل سازمان نظان صنفی رایانه‌ای کشور هدف از برگزاری نمایشگاه الکامپ را ارائه آخرین دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و اقتصاد دیجیتال معرفی کرد و گفت: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به عنوان متولی این حوز و سیاست‌گذاری نمایشگاه را برعهده دارد و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران مجری این رویداد است.

رمدانی از حضور حدود ۵۰۰ شرکت خصوصی و استارتاپی در نمایشگاه الکامپ خبر داد و گفت: نمایشگاه الکامپ به صورت بین المللی برگزار می‌شود و امسال نیز نمایندگانی از کشورهایی مانند فرانسه، روسیه، آلمان، ژاپن، ترکیه و کره‌جنوبی نیز برای ارائه محصولات و دستاوردها در نمایشگاه حضور دارند.

وی با معرفی بخش‌های مختلف نمایشگاه امسال گفت: علاوه بر حضور شرکت های مهم و اصلی بازار ICTدر پانزده سالن نمایشگاه، در بخش‌های جانبی و مهم الکامپ مانند «الکام‌استارز»، «الکام‌پیچ»، «تینواستارز»، «توان‌تک »، «الکام تاکز »، فعالیت‌های متنوعی ارائه خواهد شد.

سرپرست دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور ادامه داد: این نمایشگاه که بزرگترین رویداد نمایشگاهیICT کشور است، فرصت بی‌نظیری است برای حضور استارتاپ‌ها و جوانانی که دارای ایده هستند و الکامپ فرصت خوبی برای ارائه ایده‌ها و ارتباط گرفتن با فعالین این حوزه است همچنین حضور فعال وزارتخانه‌ها و نهادهای بالادستی نیز فرصت بسیار خوبی برای تعامل و بهبود زیرساخت‌های این حوزه است.