نشست بررسی «بازنگری در اساسنامه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور» برگزار شد
نشست بررسی «بازنگری در اساسنامه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور» برگزار شد
آی سی تی نیوز - جلسه بررسی نحوه بازنگری در اساسنامه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با هدف انطباق با رشد ذی‌نفعان، تحولات و نیازهای ایجاد شده در حوزه اقتصاد دیجیتال طی سال‌های اخیر، ارائه خدمات بهینه به فعالان این عرصه و ارتقای سطح تعاملات با دستگاه‌های مختلف کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، این نشست با حضور دکتر علی حکیم‌جوادی، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، عباس رمدانی، سرپرست دبیرکل این سازمان ، کاظم آیت‌الهی و جمعی از متخصصان حقوقی و قضائی در سالن جلسات این سازمان برگزار شد.
در ابتدای این جلسه گزارشی از تاریخچه فعالیت‌های انجام شده در این راستا، دیدگاه‌های مختلف صاحب‌نظران و نحوه پیشبرد اصلاحات مد نظر در سال‌های اخیر ارائه شد.
در ادامه جلسه علی حکیم‌جوادی رئیس سازمان نصر کشور بر لزوم بازنگری در اساسنامه با توجه به تغییرات مستمر حوزه اقتصاد دیجیتال تاکید کرد و گفت: به منظور اعمال اصلاحات جامع و بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های صنفی در این حوزه، استفاده از نظرات کارشناسان و فعالان صنعت، پژوهشگاه‌های حقوقی و همچنین مطالعه تطبیقی کشورهای موفق، در بهبود این اساسنامه با توجه به نیازهای روز و همچنین نگاه به نیازهای آتی این حوزه، ضروری است.
در پایان پس از ارایه نظرات حضار و کارشناسان، مقرر شد نسبت به تشکیل کمیته راهبری بازنگری اساسنامه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای باحضور اعضای صنف، فعالان حوزه و پژوهشگاه‌های حقوقی حوزه فناوری اقدام شده و نسبت به اتخاذ تصمیمات لازم در این خصوص اقدام شود.