افزایش ۵۰ درصدی حملات سایبری به شرکت‌ها

آی‌سی‌تی نیوز – موسسه تحقیقات نقطه‌ای (چک پوینت ریسرچ) اعلام کرد که تعداد حملات سایبری علیه شرکت‌ها در سراسر جهان در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۲۰، ۵۰ درصد افزایش یافته است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، موسسه تحقیقات نقطه‌ای (چک پوینت ریسرچ) اعلام کرد که تعداد حملات سایبری به شبکه شرکت‌ها در سراسر جهان در سال 2021 نسبت به سال 2020، 50 درصد افزایش یافته است.

این شرکت اعلام کرد که طی سال گذشته میلادی، تعداد حملات سایبری در هر هفته علیه شرکت‌ها، شاهد جهش 50 درصدی نسبت به سال 2020 بوده است.

محققان این موسسه تأکید کردند که اوج این حملات در ماه دسامبر بود که به طور متوسط 925 حمله در یک هفته برای یک سازمان رخ داد که دلیل آن می‌تواند استفاده از سامانه Log4J در سرور این شرکت ها باشد.

موسسه تحقیقات نقطه‌ای در ادامه افزود که بیشترین درصد حملات سایبری در اروپا مشاهده شده است که نسبت به سال 2020 افزایش 68 درصدی نشان می‌دهد.

بر اساس این گزارش، هکرها همچنین به سازمان‌ها و شرکت‌هایی در آفریقا حمله کردند که تعداد حملات 13 درصد افزایش نشان می‌دهد،

در منطقه آسیا و اقیانوسیه نیز تعداد حملات سایبری رشد 25 درصدی را ثبت کرد و همچنین در آمریکای لاتین (38 درصد) و آمریکای شمالی (61 درصد) حملات هکرها افزایش یافت.

در میان صنایعی که هدف بیشترین حملات سایبری در جهان قرار گرفتند، بخش آموزش و تحقیقات (75 درصد) رتبه اول را به دست آورده است و پس از آن بخش مراقبت های بهداشتی (71 درصد)، ارائه دهندگان فناوری اطلاعات (67 درصد)، ارتباطات (51 درصد) و پس از آن بخش دولتی و دفاعی (47 درصد) قرار دارند.


ممکن است شما هم دوست داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.