راه‌اندازی حدود ۳۵۰۰ گردان سایبری در بسیج

آی‌سی‌تی نیوز – رئیس سازمان بسیج مستضعفین از راه‌اندازی ۲۵۰۰ گردان سایبری حوزه‌محور و ۹۸۲ گردان سایبری شهرستانی در بسیج خبر داد.

به گزارش آنا، سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ششمین جشنواره مالک اشتر بسیج برگزار شد گفت: در زمانی که رویکرد بخشی از دلسوزان نظام برای تشکیل سازمان‌های مردمی در موازات بسیج بود، متأسفانه شاهد کم‌توجهی و ظلم به بسیج و بسیجیان بودیم.

وی ادامه داد: اما بسیج و بسیجیان در سال‌های اخیر در مقابله با کرونا وارد میدان شدند و در شرایط به وجود آمده تلاش کردند که تهدید را به فرصت تبدیل کنند و در طرح شهید سلیمانی به مقابله با شیوع بیماری کرونا پرداختند و در کنار آن نهضت کمک‌های مؤمنانه را راه انداختند و با جمع‌آوری کمک خیرین، این کمک‌ها را در کمال احترام به مردم نیازمند رساندند و این جهاد در واکسیناسیون عمومی ادامه پیدا کرد.

رئیس سازمان بسیج تشکیل بیش از ۴۲ هزار گروه جهادی و حضور مؤثر در کمک به مردم در بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله و ساخت خانه برای زلزله‌زدگان را از جمله خدمات بسیج و بسیجیان دانست و افزود: در عرصه فضای مجازی نیز بسیج ورود پیدا کرد و با تشکیل ۹۸۲ گردان سایبری شهرستانی و ۲۵۰۰ گردان حوزه محور، نیروهای بسیجی و ولایت مدار در این قالب مشغول فعالیت و روشنگری هستند.

سردار سلیمانی جهاد امیدآفرینی و تمرکز بر سبک زندگی ایرانی اسلامی و ازدواج آسان را از دیگر حوزه‌های فعالیت بسیج دانست و افزود: مقابله با آسیب‌های اجتماعی و ایجاد اردوگاه‌های رسیدگی به معتادان و ساخت فیلم سینمایی و ساخت بازی‌های رایانه‌ای و تولید و انتشار صدها کتاب از جمله اقدامات و خدمات بسیج و بسیجیان در سال‌های اخیر است.

وی گفت: اعتلای شبکه فرهنگی بسیج در کانون توجه بسیجیان قرار گرفت و در این راستا شبکه «صالحین» ایجاد شد که شاهد یک جوشش و رشد در عرصه مد نظر مقام معظم رهبری خواهیم بود.

رئیس سازمان بسیج، تشکیل صندوق‌های محله محور و ایجاد اشتغال را از دیگر برنامه‌های انجام شده توسط بسیج اعلام کرد و افزود: همچنین در ۱۲۰ شهرستان مراکز رشد تأسیس شده است تا استعدادهای برتر شناخته و شکوفا شود.

سردار سلیمانی تصریح کرد: امیدواریم با اجرای برنامه ۱۰ ساله اعتلای بسیج که از سال ۱۴۰۱ آغاز می‌شود زمینه تحقق مردم سالاری دینی را فراهم کنیم.

رئیس سازمان بسیج گفت: ان‌شاءالله که بسیج و بسیجیان با همکاری با سایر اقشار جامعه در مسیر تحقق سند اعتلای بسیج قرار گیرند.


ممکن است شما هم دوست داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.