تمام پمپ‌بنزین‌ها به سامانه سوخت متصل شدند

آی‌سی‌تی نیوز – سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی کشور گفت: اکنون همه پمپ‌بنزین‌های کشور به سامانه هوشمند سوخت متصل شده‌ اند.

فاطمه کاهی به ایرنا گفت: فقط برخی جایگاه‌ها در نقاط دورافتاده باقی مانده که در تلاشیم تا سیستم ارتباطی آنها را تغییر دهیم و از همین رو اتصال آنها زمان‌بر شده است.

کاهی ادامه‌داد: اکنون همه جایگاه‌های سوخت کشور امکان عرضه بنزین یارانه‌ای را دارند و مردم می‌توانند با کارت سوخت خود بنزین یک‌هزار و ۵۰۰ تومانی دریافت کنند.

«کرامت ویس‌کرمی» مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران نیز ظهر امروز با اشاره به اینکه پمپ‌بنزین‌های تهران به‌طور کامل به سامانه هوشمند سوخت متصل شده‌اند، گفت: اکنون چهار هزار جایگاه در کشور به سامانه هوشمند سوخت متصل شده‌اند.

وی درباره آخرین وضعیت راه‌اندازی سامانه هوشمند سوخت درپمپ‌بنزین‌های کشور تا ظهر امروز(سه‌شنبه، ۱۱ آبان) افزود: از چهار هزار و ۶۰ جایگاه سوخت که پیش از حمله سایبری روز چهارم آبان در کشور فعال بود، اکنون چهار هزار جایگاه به سامانه هوشمند سوخت متصل شده‌اند.

وی اضافه‌کرد: در ۲۰ استان ۱۰۰ درصد جایگاه‌ها به سامانه هوشمند متصل شده‌اند و در ۱۱ استان به‌صورت موردی و در نقاط دوردست و به دلیل سیستم مخابراتی ضعیف، کار اتصال ۶۰ جایگاه هنوز به اتمام نرسیده است.

ویس‌کرمی با تاکید بر اینکه این جایگاه‌ها چندان پُرترافیک نیستند، افزود: می‌خواهیم سیستم ارتباطی اینها را تغییر دهیم و به همین دلیل اتصال آنها به سیستم هوشمند سوخت زمان بیشتری برده است.

به گفته مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، در تهران همه ۳۳۰ جایگاه به سامانه هوشمند سوخت متصل هستند.

به گزارش ایرنا، سامانه هوشمند سوخت روز سه شنبه هفته گذشته (چهارم آبان) به دلیل حمله سایبری از دسترس خارج شد. با این حال عصر همان روز، پمپ‌بنزین‌ها توزیع بنزین با نرخ آزاد را از سر گرفتند و کار برای اتصال سامانه هوشمند سوخت نیز آغاز شد.

اتصال جایگاه‌های سوخت به سامانه هوشمند با سرعت انجام شد تا امکان دریافت بنزین یارانه‌ای نیز در کشور فراهم شود.

در همان زمان البته تاکید شد که سهمیه‌های ذخیره‌شده در کارت‌های سوخت محفوظ است و بعد از آن نیز وزیر نفت از اختصاص سهمیه جبرانی بنزین خبر داد.


ممکن است شما هم دوست داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.