جانشین قرارگاه پدافند سایبری کشور:
پدافند غیرعامل نیازمند بودجه مستقل است

آی‌سی‌تی نیوز – جانشین قرارگاه پدافند سایبری کشور لزوم تخصیص یک بودجه مستقل برای اجرای برنامه‌های پدافند غیرعامل در سازمان‌ها و دسته‌ها را الزامی دانست.

به گزارش پایداری ملی به نقل از رادیو گفت‌وگو، محمدرضا فرجی پور در مصاحبه با برنامه «صبح وگفتگو» با اشاره به شکل گیری پدافند غیرعامل از 17 سال گذشته، اظهار کرد: حوزه عملکرد و فعالیت این سازمان کشوری است.

این سازمان از معدود نهادهای تحت پوشش نیروهای مسلح می باشد که حوزه عملکردی آن ملی و کشوری می باشد.

وی افزود: این سازمان به تدریج رشد کرد و در کشور گسترش یافت و امروزه تمام دستگاه های کشوری یک فرد را به عنوان مسئول پدافند غیرعامل در ساختار خود دارند.

فرجی پور گفت: به تناسب میزان درک، فهم و آشنایی مدیران هر مجموعه، همکاری و هم افزایی ها تفاوت دارد و هرگاه یک مدیر اهمیت پدافند غیر عامل را درک کرده باشد، قطعا تعاملات و همکاری ها بیشتر است.

هر مدیری باید نسبت به آشنایی با حوزه پدافند غیرعامل آزموده شود و از طرفی آموزه ها و تعالیم این حوزه را در زمان مناسب فرا گیرد.

وی گفت: هر مدیری برای برنامه های خود به ابزار نیاز دارد؛ هرچند نوآوری های مدیریتی بدون اعتبارات نیز صورت می گیرد و یکی از این اعتبارات طرح و برنامه و داشتن بودجه لازم است.

طرح ها و برنامه های پدافند غیرعامل از طرق نوآوری مدیریتی و تخصیص اعتبارات میسر است ولی در زمانی که لایحه بودجه تصویب می شود، همواره درخواست می کنیم ردیف اعتباری مستقیم برای پدافند غیرعامل تخصیص یابد ولی تا کنون مورد موافقت قرار نگرفته است.

فرجی پور با اعلام اینکه به مدیران اجازه داده می‌شود که بخشی از اعتبارات تخصیصی را در راستای پدافند غیر عامل خرج نمایند، افزود: ما همواره اصرار داریم در لایحه درج شود که مدیران موظف هستند درصدی از اعتبارات خود را در این زمینه خرج کنند ولی همواره در بودجه‌ریزی به عبارت «مدیران می‌توانند درصدی از بودجه را به پدافند غیر عامل تخصیص دهند» بسنده می‌کنند.


ممکن است شما هم دوست داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.