احتمال حمله سایبری به پمپ بنزین‌های کشور

آی‌سی‌تی نیوز – از ساعاتی قبل اختلال در سیستم پمپ بنزین ها موجب سرگردانی مردم شد. این موضوع همزمان با تدارک گسترده رسانه های ضد انقلاب در مورد حوادث آبان ۹۸ احتمال حمله سایبری را تقویت می کند.

به گزارش فارس از ساعاتی قبل اختلال در سیستم پمپ بنزین ها موجب سرگردانی مردم شد. این موضوع همزمان با تدارک گسترده رسانه های ضد انقلاب در مورد حوادث آبان ۹۸ احتمال حمله سایبری را تقویت می کند اگرچه هنوز مسئولین مربوطه در این رابطه اظهار نظری نکرده اند.

در آبان ۹۸ نیز به دنبال سوء تدبیر دولت در افزایش ناگهانی بنزین، همین رسانه ها با دامن زدن به اعتراضات مردم خیلی زود اعتراضات را به خشونت مسلحانه کشاندند که منجر به کشته شدن حدود ۲۰۰ نفر شد.

در سال ۹۸ هجوم افراد مسلح به مراکز حساس نظامی و مراکز انبار سوخت و کالای استراتژیک، همزمان با حمایت رسانه ای جریان ضد انقلاب نشان داد که از مدتها قبل برای به آشوب کشیدن و کشته سازی در کشور برنامه ریزی شده است و صرفا منتظر بهانه ای برای عملیاتی کردن برنامه خود بوده اند.

شباهتهای هماهنگی رسانه ای و عملیات میدانی جریان ضد انقلاب در این ماجرا نیز شائبه حمله سایبری به پمپ بنزین را تقویت می کند.

در همین رابطه مدیر کل روابط عمومی وزارت نفت گفت: استفاده از کارت هوشمند سوخت موقتاً دچار مشکل شده است اما افراد می‌توانند فعلا از بنزین آزاد استفاده کنند.

علی فروزنده در فارس، با تایید اختلال در سامانه کارت هوشمند سوخت، اظهارداشت: با وجود این مشکل، امکان دریافت بنزین آزاد از جایگاه‌های سوخت وجود دارد.

وی با بیان اینکه استفاده از کارت سوخت دچار وقفه موقتی شده است، افزود: شرکت پخش، سامانه کارت سوخت را از مدار خارج کرده اما مشکلی هم برای سهمیه سوخت دارندگان کارت هوشمند ایجاد نخواهد شد.

مدیر کل روابط عمومی وزارت نفت گفت: در حال حاضر جلسه‌ای با حضور کارشناسان و مسئولان وزارت نفت در حال برگزاری است و این مشکل به زودی برطرف خواهد شد.

 

حل مشکل جایگاه‌های سوخت تا ساعاتی دیگر
سخنگوی وزارت نفت با بیان اینکه سئولان شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های در حال اعزام تیم‌های فنی به جایگاه‌ها برای راه‌اندازی آنها هستند، گفت: تا ساعاتی دیگر مشکل برطرف خواهد شد

به گزارش خبرگزاری فارس، علی فروزنده اظهارداشت: بعضی جایگاه‌های سوخت باز و امکان سوخت گیری دارند اما بعضی دیگر از جایگاه بسته است و فعلا خدمات نمی‌دهند.

وی افزود: مسئولان شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های در حال اعزام تیم‌های فنی به جایگاه‌ها برای راه‌اندازی آنها هستند؛ مردم فعلا برای دریافت سوخت به جایگاه‌های سوخت مراجعه نکنند.

سخنگوی وزارت نفت گفت: مردم نگران گران شدن بنزین نباشن و تا ساعاتی دیگر مشکل برطرف خواهد شد و امکان دریافت بنزین به قیمت‌های قبل فراهم خواهد شد.


ممکن است شما هم دوست داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.