کرونا عامل گرایش مردم آمریکا به کتاب‌های الکترونیکی

آی‌سی‌تی نیوز –  آمارهای منتشر شده توسط اتحادیه ناشران آمریکا نشان می‌دهد که فروش کتاب الکترونیک در این کشور در سال 2020 با رشد بیش از 11درصدی بیش از 2میلیارد دلار درآمد نصیب ناشران این کشور کرده است.
به گزارش ایبنا به نقل از گودریدر، آمارهای منتشر شده توسط اتحادیه ناشران آمریکا نشان می‌دهد که فروش کتاب الکترونیک در این کشور در سال 2020 با رشد بیش از 11درصدی بیش از 2میلیارد دلار درآمد نصیب ناشران این کشور کرده است. گفته می‌شود کرونا نیز باعث نشده علاقه مردم آمریکا به کتاب‌های الکترونیک کاهش پیدا کند.

به گفته اتحادیه مذکور دلیل اصلی علاقه روزافزون مردم آمریکا به کتاب‌های الکترونیک را می‌توان در سال‌های اخیر به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی بسیاری از کتابفروشی‌ها و کم بودن قیمت این کتاب‌ها دانست. به گفته اتحادیه ناشران آمریکا بیشتر مردم این کشور به‌خاطر دسترسی راحت‌تر به کتاب‌های الکترونیک از طریق کتابخوان‌های خود از فروشگاه‌های اینترنتی کتاب می‌خرند.

طبق آمارهای این اتحادیه فروش کتاب‌های صوتی نیز همراه کتاب‌های الکترونیک در حال افزایش است و به نظر می‌رسد در ماه‌ها و سال‌های آینده نیز این روند ادامه داشته باشد. در سال 2020 ناشران از طریق فروش کتاب‌های صوتی حدود یک‌میلیاردوپانصدمیلیون دلار درآمد کسب کردند.


ممکن است شما هم دوست داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.