خشم فیس‌بوک از رگولاتوری انگلیس

آی‌سی‌تی نیوز – فیس بوک در برابر درخواست رگولاتوری انگلیس برای فروش شرکت گیفی برای رفع نگرانی های انحصارطلبانه در این کشور واکنش تند و خشمگینانه ای نشان داد.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، فیس بوک در بهار امسال شرکت گیفی را با پرداخت 400 میلیون دلار خرید تا ضمن مالکیت بر انبوه فایل های گیف این شرکت بتواند آن را در اینستاگرام ادغام کند.

رگولاتوری انگلیس این خرید را انحصارطلبانه تشخیص داده و خواستار واگذاری وب سایت گیف های این شرکت شده تا دسترسی عمومی به این فایل های گیف ممکن شود و نگرانی های ضدرقابتی طرف انگلیسی برطرف شود.

در مقابل فیس بوک خواستار عدم صدور چنین حکمی در مورد گیفی شده و افزوده که قابلیت اجرای چنین دستوری برای وگذاری گیفی زیر سوال است و نمی توان گفت که آیا چنین دستوری می تواند موثر باشد یا نه.

رگولاتوری انگلیس ماه گذشته هشدار داد که فیس بوک ممکن است مجبور به فروش شرکت گیفی شود، زیرا این خرید ممکن است به رفتار انحصارطلبانه فیس بوک بر علیه رقبا کمک کرده و این رفتار را تسهیل کند.

فیس بوک در واکنش یافته های رگولاتوری انگلیس را حاوی خطاهای اساسی دانسته و افزوده که رگولاتوری انگلیس نتوانسته راه حل های جایگزینی ارائه دهد که به همان اندازه موثر و کمتر مزاحمت آفرین باشند. به نظر می رسد مقاومت فیس بوک در برابر خواست رگولاتوری انگلیس ادامه یابد.


ممکن است شما هم دوست داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.