خطاب به وزارت ارتباطات اعلام شد
درخواست آتش‌نشانی برای موقعیت‌یابی تماس‌گیرندگان

آی‌سی‌تی نیوز – مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از درخواست این سازمان برای امکان موقعیت یابی تماس گیرندگان با آتش نشانی خبر داد.

به گزارش ایسنا، مهدی داوری، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، در خصوص نیاز سازمان آتش نشانی تهران به موقعیت یابی تماس گیرندگان با سامانه ۱۲۵ این سازمان اظهار کرد: چندی پیش اورژانس از این امکان برخوردار شد که حین تماس افراد با سامانه ۱۱۵ موقعیت مکانی آن ها را به دست آورد تا بتواند زودتر به محل حادثه رفته و اقدامات لازم را انجام دهد؛ آتش نشانی نیز پیگیر برخوردار شدن ازچنین امکانی است.

وی ادامه داد: البته حالا نیز زمانی که با تلفن های ثابت با آتش نشانی تماس گرفته می شود، لوکیشن فرد تماس گیرنده برای ما به صورت دقیق نمایش داده می شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران گفت: پیگیر برخوردار شدن از موقعیت یابی تماس های دریافتی از طریق تلفن همراه نیز هستیم و قول هایی هم در این زمینه به ما داده شده است.

داوری افزود: منتظر هستیم که مساعدت های لازم از سوی وزارت ارتباطات صورت گیرد. امکان تشخیص موقعیت به شدت در تسریع امدادرسانی در حوادث موثر است که در این خصوص درخواست مجدانه داریم و امیدواریم این طرح محقق شود.


ممکن است شما هم دوست داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.