اپل مبارزه با هرزه‌نگاری کودکان را متوقف کرد

آی‌سی‌تی نیوز – بعد از انتقادها از اپل در مورد نقص‌های سیستم اسکن ضد هرزه نگاری کودکان این شرکت که ممکن است حریم شخصی و امنیت افراد را به خطر اندازد، اپل استفاده از آن را به تأخیر انداخت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، منتقدان می‌گویند ممکن است برخی دولت‌ها از سیستم یادشده برای شناسایی مخالفان خود و دستگیری آنها و نیز تشدید سانسور و کنترل استفاده کنند. آنها تاکید می‌کنند که برای محققان مستقل کنترل اینکه آیا اپل واقع از این سیستم اسکن هوشمند تنها برای مقابله با هرزه نگاری کودکان استفاده می‌کند یا سیستم یادشده ابزاری در دست دولت‌هایی مانند آمریکا برای تشدید کنترل و جاسوسی مجازی می‌شود، ممکن نیست.

اپل در واکنش به این انتقادهای فزاینده می‌گوید در آینده به محققان امنیتی ثالث اجازه می‌دهد تا ادعاهای آن را بررسی و راستی آزمایی کنند، اما هنوز مشخص نیست این دسترسی چه زمانی ایجاد می‌شود، زیرا اپل تصریح کرده که زمان بیشتری برای ایجاد تغییرات در سیستم اسکن هوشمند ضد هرزه نگاری آن نیاز است.

این سیستم اسکن با بررسی و تحلیل عکس‌های ذخیره شده بر روی سرویس‌های کلود شرکت اپل مشخص می‌کند آیا کاربران از این خدمات مانند آی کلود برای ذخیره عکس‌های هرزه نگاری کودکان استفاده کرده‌اند یا خیر. تا به حال یک پزشک متخلف در آمریکا با استفاده از همین فناوری شناسایی و دستگیر شده است.

اپل افزوده که برای جمع‌آوری بازخوردهای استفاده از این سیستم و ارتقای قابلیت‌های آن نیاز به گذشت زمان دارد و ملاحظات و نظرات مشتریان، گروه‌های مدافع حقوق مدنی و سایر پژوهشگران را در نظر می‌گیرد. قرار است این قابلیت در آینده بر روی آیفون، آی پد، رایانه‌های مک و غیره فعال شود.


ممکن است شما هم دوست داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.