سنگ‌اندازی جف بزوس در پروژه اینترنت ماهواره‌ای

آی‌سی‌تی نیوز – شرکت “اسپیس‌ایکس” می‌گوید شرکت “آمازون” به این دلیل که نمی‌تواند با این شرکت رقابت کند، سعی می‌کند تکمیل پروژه “استارلینک” را به تأخیر بیندازد.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، “اسپیس‌ایکس” در پاسخ به جدیدترین تاکتیک‌های متوقف کننده “آمازون” واکنش نشان داد. دیروز این شرکت به “کمیسیون فدرال ارتباطات”(FCC) آمریکا گفت که “آمازون” به طور هدفمند در تلاش است تا سرویس اینترنت ماهواره‌ای “استارلینک” را به تأخیر بیندازد.

اما دلیل آن چیست؟ پایگاه “Ars Technica” گزارش می‌دهد که “آمازون” هنوز نتوانسته سیستم ماهواره‌ای خود موسوم به “کویپر سیستمز”(Kuiper Systems) را تکمیل و آماده‌ی رقابت کند. البته این اولین بار نیست که “آمازون” چوب لای چرخ “اسپیس‌ایکس” می‌گذارد، چرا که قبلا هم در پی اعطای قرارداد ساخت فرودگر ماه به “اسپیس‌ایکس” توسط ناسا، یک شکایت تنظیم کرد و آن را به حالت تعلیق درآورد.

“اسپیس‌ایکس” در گزارش خود به “FCC” اظهار کرد: نامه اخیر “آمازون” متأسفانه جدیدترین تلاش این شرکت در جهت کاهش سرعت رقابت فضایی است و از رفع نگرانی‌های آن کمیسیون در مورد سیستم ماهواره‌ای مدار غیر زمین‌آهنگ خود سر باز زده است. کمیسیون باید این سنگ اندازی‌ها را بررسی کند و به سرعت برنامه “اسپیس‌ایکس” را برای اظهارنظر و رفع نگرانی عمومی و بررسی کامل منتشر کند.

“آمازون” هفته گذشته از “FCC” خواست تا پیشنهاد “اسپیس‌ایکس” برای “استارلینک” را رد کند و ادعا کرد که با ارائه دو سیستم جداگانه برای اینترنت ماهواره‌ای خود، قوانین این سازمان را نقض کرده است.

“اسپیس‌ایکس” نیز در پاسخ، ادعا کرد که “آمازون” هنوز به “FCC” نگفته است که چگونه از مداخله با سرویس‌های دیگر اجتناب می‌کند یا چگونه قوانین مربوط به زباله‌های مداری را رعایت می‌کند.


ممکن است شما هم دوست داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.