کره‌جنوبی دست و پای گوگل و اپل را بست

آی‌سی‌تی نیوز – پارلمان کره‌جنوبی اخیرا قانونی را به تصویب رسانده است که بر مبنای آن اپل و گوگل دیگر نمی‌توانند از خریدهای درون‌برنامه‌ای نرم‌افزارها کمیسیون بگیرند.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، پارلمان کره‌جنوبی اخیرا قانونی را تصویب کرده و بر اسا‌س آن شرکت‌های دا رنده اپ‌استور نظیر گوگل و اپل دیگر نمی‌توانند شرکت‌های تولید نرم‌افزار را مجبور کنند، از سامانه پرداخت آنها استفاه کنند.

با اجرای این قانون گوگل و اپل دیگر نخواهند توانست بر اساس خریدهای درون‌برنامه‌ای کاربران از شرکت‌های نرم‌افزاری کمیسیون بگیرند.

شرکت‌های بزرگ نظیر اپل و گوگل در بسیاری از نقاط جهان به خاطر دریافت کمیسیون‌های بالا حتی تا 30 درصد از شرکت‌های نرم‌افزاری برای ارائه نرم‌افزارهای آنها و خریدهای درون‌برنامه‌ای به شدت مورد انتقاد هستند و کره‌جنوبی نخستین اقتصاد بزرگی است که جلوی این کار را گرفته است.

در پارلمان کره‌جنوبی از مجموع 188 نماینده حاضر 180 نماینده به قانون موسوم به ضدگوگل رأی دادند.

سخنگوی گوگل در واکنش به این اقدام طی بیانیه‌ای اعلام کرد: ما درباره چگونگی عمل به این قانون تصمیم‌گیری خواهیم کرد تا در عین حال بتوانیم به ارائه سیستم عامل با کیفیت بالا و اپ‌استور ادامه دهیم.

بهانه گوگل این است که از طریق همین کمیسیون‌ها است که می‌تواند اندروید را برای کاربران رایگان نگه دارد.از سوی دیگر این شرکت آمریکایی می‌گوید شرکت‌های ارائه دهنده خدمات نرم‌افزاری می‌توانند با دسترسی به اپ‌استور گوگل تولیدات خود را به میلیاردها کاربر در سراسر جهان ارائه دهند.


ممکن است شما هم دوست داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.