درآمد 11 میلیارددلاری گوگل از اپ استور

آی‌سی‌تی نیوز – اسناد موجود حاکی از آن است که تنها در سال 2019 شرکت گوگل از محل فروش نرم افزار در اپ استور خود میلیاردها دلار درآمد داشته است.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، بر اساس اسناد دادگاه که شب گذشته منتشر شد، شرکت گوگل از محل فروش نرم افزار در اپ استور تنها د رسال 2019، معادل 11.2 میلیارد دلار درآمد داشته است.

دادستان ایالت یوتا و 36 ایالت دیگر آمریکا از گوگل به خاطر نقض قوانین ضد انحصار و رقابت شکایت کرده‌اند.

بر اساس اسناد ارائه شده توسط گوگل به دادگاه در سال 2019 اپ استور 8.5 میلیارد دلار سود خالص داشته و 7 میلیارد دلار هم درآمد عملیاتی داشته است و حاشیه سود عملیاتی آن 62 درصد بوده است. این حجم درآمد شامل منابع حاصل از فروش نرم افزار، تبلیغات در اپ استور و همچنین خریدهای درون برنامه‌ای بوده است.

گفته می‌شود دادگاه مربوط به این پرونده و تخلف احتمالی گوگل در ایجاد انحصار در فروش نرم افزار در سیستم عامل اندروید در سال 2022 برگزار خواهد شد.

دادستانان ایالات مختلف آمریکا در کنار شرکت بازی‌ساز اپیک گیمز و برخی شرکت‌های دیگر می‌گویند که شرکت گوگل با برداشتن 30 درصد از هر معامله و خرید نرم افزاری در اپ استور خود سود زیادی کسب می‌کند.

آنها می‌گویند گوگل با این اقدام بخش قابل توجهی از سود شرکت‌های نرم افزاری را از آن خود می‌کند. گوگل در پاسخ می‌گوید که این شرکت‌ها می‌توانند از بسترهای جایگزین برای فروش نرم افزارهای خود استفاده کنند اما منتقدان بر این باورند که استفاده از این بسترها امکانپذیر نبوده و در بسیاری از موارد آنها مسدود شده‌اند.


ممکن است شما هم دوست داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.