پلیس: مردم از طریق فضای مجازی دارو نخرند

آی‌سی‌تی نیوز – رئیس پلیس فتای استان تهران با بیان اینکه فضای مجازی محل امنی برای تهیه دارو نیست، گفت: خرید و فروش هرگونه دارو در فضای مجازی ممنوع است. چرا که ممکن است داروهای تاریخ‌ گذشته و تقلبی به مردم ارائه و کلاهبرداری هم انجام شود.

به گزارش ایسنا، سرهنگ داوود معظمی گودرزی با اشاره به اینکه رصد فضای مجازی از وظایف اصلی پلیس سایبری است، افزود: ممکن است برخی افراد در فضای مجازی، تبلیغاتی را در فروش داروهای خاص انجام دهند اما زمانی که پول واریز می‌شود متأسفانه خدماتی را انجام نمی‌دهند.

وی اظهار کرد: همکاران بنده به صورت شبانه‌روزی این فضا را رصد می‌کنند و با اقداماتی که انجام دادند در سال جاری چندین باند برخورد کرده اند که مبادرت به فروش دارو در فضای مجازی در قالب داروهای تاریخ‌گذشته و داروهایی که به‌خاطر عدم نگهداری در شرایط لازم فاسد شده بودند، می‌کردند و در کنار همه اینها کلاهبرداری بوده است.

وی به مردم توصیه کرد: در خصوص داروها چه داروهای مربوط به کرونا و چه بیماری‌های دیگر که نیاز به خرید دارو دارند، مردم حتماً از مجاری رسمی آن‌ها را مطالبه و تهیه کنند. فضای مجازی محل امنی برای تهیه دارو نیست چرا که ممکن است با سلامت و جان مردم بازی شود.

سرهنگ معظمی گودرزی در خصوص رصد فضای مجازی توسط پلیس فتا اطمینان خاطر داد و گفت: فرزندان این ملت در پلیس سایبری به صورت شبانه‌روزی این موضوعات را پیگیری و رصد می‌کنند. ما در بحث موضوعات سلامت‌محور هیچ‌گونه تعارفی با کسی نداریم و با قاطعیت این موارد را داریم دنبال می‌کنیم.

وی دررابطه‌با واکسن‌های تزریقی که توسط‌های نهادهای رسمی زده می‌شود گفت: بازرسین در وزارت بهداشت نظارت کافی را بر واکسن‌های وارداتی دارند. چنانچه از مجاری رسمی و قانونی واکسن‌ها وارد شده باشند به‌هیچ‌عنوان تقلب متصور نیست. تزریق واکسن‌های تقلبی در جاهای غیر رسمی است که در فضای مجازی تبلیغ واکسن می‌کنند.


ممکن است شما هم دوست داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.