جمع آوری هزار دستگاه استخراج رمزارز در هفته گذشته

آی‌سی‌تی نیوز – مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: هفته گذشته باشناسایی و جمع‌آوری بیش از ۱۴۷ مرکز غیرمجاز استخراج رمز ارز یک هزار و ۳۰۰دستگاه ماینر جمع‌آوری شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، “مصطفی رجبی مشهدی” افزود: روز یکشنبه نیاز مصرف برق کشور به ۶۳ هزار و ۶۰۰ مگاوات رسید که حدود ۳۰۰ مگاوات از روز شنبه بیشتر بوده است. این موضوع نشان می‌دهد که باید بیش از ۲ هزارمگاوات دستگاه رمز ارز در کشور به صورت غیرمجاز فعال باشند.

وی با اشاره به شناسایی و جمع‌آوری ۱۴۷ مرکز غیرمجاز استخراج رمز ارز شامل ۱ هزار و ۳۰۰ ماینر در هفته گذشته ادامه داد: مصرف این مراکز حدود ۲ هزار و ۴۰۰کیلووات است و تاکنون موفق شده‌ایم با همکاری نیروهای امنیتی و هموطنان عزیز ۵ هزار مرکز غیرقانونی را شناسایی کنیم که شامل بیش از ۲۱۳ هزار ماینر با مصرف ۶۰۶ مگاوات می‌شود و برای این میزان کشفیات حداقل ۸۰۰ مگاوات نیروگاه لازم بوده که بار آن از شبکه سراسری برداشته شده است.

سخنگوی صنعت برق گفت: اغلب موارد شناسایی شده در یک هفته گذشته در استان تهران، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی و لرستان بوده و به طور قطع در روزهای آینده با شناسایی بیشتر این فعالیت‌های غیرقانونی که در حال حاضر مخل امنیت و پایداری شبکه سراسری برق شده و در برخی ساعت حتی امکان تامین برق را برای همه هموطنان دشوار می‌سازد، شرایط بهتری را برای تامین برق مردم کشورمان فراهم خواهیم کرد.

رجبی مشهدی همچنین از همه مشترکان به‌ویژه مشترکان عمده خواست تا همکاری خود با صنعت برق را در ساعت اوج مصرف ادامه داده تا امکان بهره‌مندی از انرژی برق برای همگان فراهم باشد.

به گزارش ایرنا، مصرف برق پس از چند روز کاهش، دوباره روند افزایشی خود را آغاز کرد به گونه‌ای که روز گذشته به رقم ۶۳ هزار و ۶۴۶ مگاوات رسید.


ممکن است شما هم دوست داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.