محبوبیت اخبار جعلی در فیس‌بوک

آی‌سی‌تی نیوز – فیس بوک هفته گذشته گزارشی در مورد تعاملی ترین محتوای خود را در سه ماهه دوم سال 2021 منتشر کرد که نشان می داد محبوب ترین محتوای این شبکه اجتماعی مطلبی دروغ در مورد واکسن کروناست.

به گزارش فارس به نقل از انگجت، در شرایطی که مشخص شده اخبار جنجالی و زرد رسانه های دست راستی و محافظه کار در فیس بوک بسیار مورد توجه قرار می گیرد و این اخبار عمدتا متعلق به فاکس نیوز، نیوزمکس، بن شاپیرو و غیره هستند، در دیگر شبکه های اجتماعی مانند یوتیوب، تیک تاک، تامبلر و غیره بیشتر محتوای بی ضرر و غیرجنجالی بازنشر می شود.

بر اساس بررسی های مذکور پربازدیدترین لینک در فیس بوک خبری دروغین است که در آن ادعا شده پزشکی در فلوریدا در اثر تزریق واکسن کرونا فوت کرده است. انتشار گسترده اخباری از این دست از طریق فیس بوک موجب شده تا علاقه بسیاری از مردم در ایالات متحده به تزریق واکسن کاهش یابد.

در عین حال فیس بوک جلوی انتشار برخی جزئیات این گزارش را گرفته و مدعی شده باید بررسی ها و اصلاحاتی در این زمینه صورت بگیرد و سپس گزارش مذکور منتشر شود. اندی استون سخنگوی فیس بوک همچنین مدعی شد این شبکه اجتماعی در تلاش برای مقابله با اخبار دروغین است، اما در این زمینه دشواری های جدی وجود دارد.

فیس بوک در ماه های اخیر به ابزاری برای بازنشر انبوه دروغ پردازی ها در مورد ویروس و واکسن کرونا مبدل شده و همین مساله باعث شده تا دولت آمریکا و شخص بایدن به طور مستقیم به آن حمله کنند. بایدن تا بدانجا پیش رفت که ماه گذشته گفت فیس بوک مردم را با نشر اخبار دروغ در مورد واکسن کرونا به کشتن داده است.


ممکن است شما هم دوست داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.