حمله سایبری به وزارت خارجه آمریکا

آی‌سی‌تی نیوز – رسانه‌های آمریکایی خبر دادند وزارت خارجه این کشور هدف حمله سایبری قرار گرفته و احتمال نفوذ جدی به زیرساخت‌های مجازی آن وجود دارد

به گزارش فارس، برخی منابع بامداد یکشنبه از وقوع حمله سایبری علیه وزارت خارجه آمریکا خبر دادند.

خبرگزاری «اسپوتنیک» در خبری فوری گزارش داد: «وزارت خارجه آمریکا هدف حمله سایبری قرار گرفته و احتمال نفوذ جدی به زیرساخت‌های مجازی آن وجود دارد».

«ژاکی هاینریش» خبرنگار شبکه «فاکس‌نیوز» در کاخ سفید، به‌عنوان اولین کسی که این خبر را منتشر کرد، در صفحه توئیتر خود نوشت: «وزارت خارجه [آمریکا] هدف حمله سایبری قرار گرفته و فرماندهی سایبری وزارت دفاع [آمریکا] نیز اعلام کرده که خطر نفوذ جدی وجود دارد».

هاینریش توضیح داد: «هنوز مشخص نیست که این نفوذ [سایبری] چه زمانی تشخیص داده شده اما گفته می‌شود که یکی دو هفته قبل رخ داده باشد. یک منبع مطلع به فاکس‌نیوز گفت که مأموریت کنونی وزارت خارجه برای تخلیه آمریکایی‌ها و افغان‌ها از [فرودگاه کابل] تحت تأثیر این حمله قرار نگرفته است».

وی با بیان اینکه دامنه این نفوذ سایبری، عاملان آن، تلاش‌ها برای مقابله و تداوم خطر برای زیرساخت‌های آمریکا هنوز مشخص نیست، به نقل از یک سخنگوی وزارت خارجه افزود: «وزارت مسئولیت خود برای محافظت از اطلاعات را جدی می‌گیرد و دائماً برای تأمین امنیت اطلاعات گام برمی‌دارد. به دلایل امنیتی، ما در جایگاهی نیستیم که ماهیت یا مقیاس هرگونه حمله سایبری را در حال حاضر اعلام کنیم».


ممکن است شما هم دوست داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.