نظر مساعد مجلس به وزیر ارتباطات و برنامه‌هایش

آی‌سی‌تی نیوز – نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی معتقد است برنامه‌های وزرای پیشنهادی دولت برای تصدی وزارتخانه‌های ارتباطات و دفاع با واقعیت‌ همخوانی دارد.
نشست کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح
صدیف بدری در گفت‌و‌گو با خانه ملت، در رابطه با برنامه های عیسی زارع‌پور وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم گفت: آقای زارع پور از تخصص درون حوزه‌ای برخوردار بوده و رشته تحصیلی وی نیز کاملاً با حوزه‌های کاری آن مرتبط است، وی از فارغ التحصیلان نخبه کشور محسوب شده که سال‌ها در این رشته به عنوان محقق فعالیت کرده و سپس از کارشناس به مسئولیت‌های بالا و معاونت قوه قضاییه رسیده و هم اکنون از تجربه بسیاری خوبی برخوردار است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزیر پیشنهادی ارتباطات فردی نخبه و مبتکر در حوزه فناوری اطلاعات است تصریح کرد: برنامه‌هایی که در کمیسیون ارائه کرد، نشان دهنده تسلط وی در حوزه فناوری ارتباطات بوده که می‌تواند در مسیر توسعه زیرساختی و اطلاعاتی مناطق مختلف کشور و ایجاد شهر هوشمند و الکترونیک و رفع چالش‌های فضای مجازی گام های موثری بردارد.

وی با تاکید بر اینکه زارع پور از وزرای پیشنهادی جوان هیئت دولت محسوب می‌شود ، اضافه کرد: وی برنامه‌های خوبی برای توسعه پلت‌فرم‌های داخلی و زیرساخت ارتباطات و نیز تقویت شرکت‌های داخلی ارائه کرده که با واقعیت نیز همخوانی مطلوبی داشته است. امیدوارم در صورت اخذ رای اعتماد با همکاری مجلس در حوزه قوانین،گام‌های موثری در حوزه فناوری ارتباطات برداشته شود.

در همین رابطه یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز اجرای دولت الکترونیک، عملی کردن شبکه ملی اطلاعات، تولید گوشی‌های هوشمند و توجه ویژه به صنعت هوافضا را از اولویت‌های وزیر آینده ارتباطات و فناوری اطلاعات دانست.
مصطفی طاهری درباره اولویت‌های وزیر آینده ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: اجرای شبکه ملی اطلاعات یکی از اصلی‌ترین اولویت‌ها است و از آنجا که بخشی از اجرای این شبکه مربوط به حوزه سخت افزار است باید از تولید داخل گوشی‌های هوشمند، مودم‌ها، آنتن‌ها و… حمایت کرد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صنعت ارتباطات باید حمایت شود، افزود: توجه ویژه به صنعت هوافضا یکی دیگر از ضرورت‌ها است زیرا این صنعت طی 8 سال گذشته تا حدودی تعطیل بوده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس دولت الکترونیک را نیز یکی دیگر از اقداماتی دانست که وزیر آینده ارتباطات و فناوری اطلاعات باید آن را اجرایی کند، اضافه کرد: آقای زارع‌پور وعده اجرای دولت الکترونیک و کمک به اجرای طرح «یکپارچه سازی داده‌ها و اطلاعات ملی» که در کمیسیون صنایع و معادن تدوین و تصویب شده را داد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات قول داد که فرمانده اجرای طرح «یکپارچه سازی داده‌ها و اطلاعات ملی» شود و به سایر دستگاه‌ها برای اجرای دولت الکترونیک و طرح مذکور کمک کند تا به سرانجام برسد.


ممکن است شما هم دوست داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.