فیس‌بوک حساب‌ ۲۰۰ ایرانی را بست

آی‌سی‌تی نیوز – فیس بوک حدود ۲۰۰ حساب متعلق به کاربران ایرانی را مسدود کرد و مدعی شد این حساب‌ها مرتبط با گروه‌های هکر ایرانی است که کارمندان شرکت‌های دفاعی و هوافضای آمریکا، انگلیس و اروپا را هدف قرار داده بودند.
به گزارش تسنیم به نقل از بلومبرگ، فیس بوک مدعی شد شبکه‌ای از حساب‌های مرتبط با گروه‌های هکر ایرانی را که کارمندان شرکت‌های دفاعی و هوافضای آمریکا، انگلیس و اروپا را هدف قرار داده بودند حذف کرده است.

طبق اطلاعیه فیسبوک، کمتر از 200 حساب تحت مالکیت گروهی با نام «تورتویز شل» یا «پوسته لاک‌پشت» از پلتفرم رسانه‌های اجتماعی مختلف برای جلب اعتماد اهداف خود به عنوان خبرنگار، کارآفرین یا عناوین دیگر استفاده می‌کردند تا آنها را تشویق به کلیک بر روی لینک های آلوده کنند. هدف آنها دزدیدن اطلاعات دستگاه های دیجیتال این افراد بوده است.

فیس بوک اعلام کرد برخی از این بد افزارها توسط یک شرکت فناوری اطلاعات در تهران ساخته شده است. فیسبوک خواستار اعمال قانون در مورد این گروه هکر و همچنین 200 نفری که تحت تاثیر آن قرار گرفته‌اند شده است.

این خبر به عنوان بخشی از گزارش های فیس بوک در مورد دولت ها و سازمان هایی منتشر شده که از این شبکه برای مقاصد خرابکارانه استفاده می کنند.


ممکن است شما هم دوست داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.