آثار حمله به نرم‌افزار آمریکایی بر کسب‌وکارهای دنیا

آی‌سی‌تی نیوز – گستردگی حمله سایبری اخیر علیه نرم افزار آمریکایی همچنان تحت ارزیابی قرار دارد.
خبرگزاری میزان – مدیر عامل یک شرکت آمریکایی شمار کسب و کار‌هایی را که تحت تاثیر حملات سایبری روز جمعه گذشته قرار گرفتند را تا هزار و ۵۰۰ مورد اعلام کرد.
به گزارش «رویترز»، مدیرعامل یک شرکت آمریکایی مستقر در ایالت «فلوریدا»، گفت «ارزیابی دقیق تاثیر حمله سایبری روز جمعه بسیار دشوار بود؛ زیرا این حمله عمدتا مشتریان نرم افزار کاسیا را هدف قرار داد.»
وی افزود «بین ۸۰۰ تا هزار و ۵۰۰ کسب و کار در سراسر جهان تحت تاثیر حمله بدافزاری علیه کاسیا به عنوان شرکت فناوری اطلاعات آمریکایی قرار گرفتند.»
حمله سایبری علیه «کاسیا» در روز جمعه گذشته، هزاران کسب و کار را در دستکم ۱۲ کشور در ۵ قاره جهان، فلج کرد.
عمده اختلال‌ها از سوئد، نیوزیلند و آمریکا گزارش شد.
هکر‌هایی که مسئولیت این حمله را به عهده گرفتند، ۷۰ میلیون دلار برای بازگرداندن همه اطلاعات کسب و کار‌های آسیب دیده، درخواست کردند؛ آن‌ها اختلال در نیوزیلند را خارج از برنامه خود خواندند.
البته تماس آن‌ها با متخصصان امنیت سایبری و رویترز، از تعدیل خواسته هایشان حکایت دارد.
موضوع پرداخت باج به هکرها، به طور فزاینده‌ای برای آمریکا به چالش جدی تبدیل شده است؛ چرا که حملات سایبری علیه این کشور به شکل روز افزونی در حال افزایش است.
«کایسا»، شرکتی است که ابزار‌های نرم افزاری را به فروشگاه‌های برون سپاری فناوری اطلاعات مانند شرکت‌هایی که امور انفورماتیک شرکت‌های کوچک‌تر یا شرکت‌های فاقد منابع لازم برای داشتن بخش فناوری مستقل را انجام می‌دهند، ارائه می‌کند.
مسئولان «کایسا» با اشاره به رایزنی با مقام‌های کاخ سفید، اداره تحقیقات فدرال و وزارت امنیت داخلی، از اظهارنظر در مورد تصمیم شرکت برای پرداخت یا عدم پرداخت باج مورد نظر خودداری کردند.
کارشناسان بر این باورند که گستردگی حمله سایبری روزاخیر در روز‌های آینده مشخص خواهد شد.


ممکن است شما هم دوست داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.