کرملین: درباره حملات سایبری به آمریکا تماسی نداشته‌ایم

آی‌سی‌تی نیوز – سخنگوی دولت روسیه گفت، درخصوص حمله سایبری اخیر علیه حدود دویست شرکت آمریکایی، تماسی از سوی واشنگتن برای اشتراک گذاری اطلاعات دریافت نشده است.

به گزارش فارس «دیمیتری پسکوف» سخنگوی دولت روسیه روز دوشنبه گفت، در خصوص اشتراک گذاری داده میان مسکو و واشنگتن در زمینه امنیت سایبری اطلاعی ندارد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، پسکوف در جمع خبرنگاران گفت، روسیه در زمینه اخاذی‌های سایبری اخیر علیه شرکت‌های آمریکایی، تماسی از سوی واشنگتن دریافت نکرده است.

سخنگوی کاخ کرملین با اشاره به اینکه دو طرف در خصوص دیدار و گفت‌وگو با محور امنیت سایبری به اجماع نرسیده‌اند افزود: «از اینکه داده‌ای فراهم شده باشد اطلاعی ندارم. اطلاعاتی دریافت نکرده‌ایم».

شرکت «هانترس لبز» (Huntress Labs) روز جمعه اعلام کرد حملاتی سایبری شرکت فناوری «کاسیا» (Kaseya) مستقر در فلوریدا را هدف قرار داد و بعد از طریق شبکه‌هایی که از نرم‌افزارهای این شرکت استفاده می‌کنند، منتشر شد. شرکت هانترس لبز همچنین ادعا کرد معتقد است گروه باج افزاری «رِویل» (REvil) مرتبط با روسیه مسئول این حمله است.

شرکت فناوری کاسیا همچنین اعلام کرد که شرکت‌های معدودی تحت تأثیر قرار گرفتند، اما شرکت هانترس لبز گفت تاکنون حدود ۲۰۰ شرکت متأثر شده‌اند و این تعداد در حال افزایش است.

«جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا بامداد یکشنبه به سازمان‌های اطلاعاتی این کشور دستور داد تا این حمله سایبری گسترده و پیچیده را با قید فوریت بررسی کنند.

وی در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه آیا روسیه پشت این حمله گسترده بوده، گفت: «ما هنوز مطمئن نیستیم. حدس و گمان اولیه بر این است که دولت روسیه دخیل نبوده اما هنوز مطمئن نیستیم».


ممکن است شما هم دوست داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.