کاخ سفید دستورالعمل «ضد انحصار» علیه شرکت‌های فناوری تنظیم می‌کند

آی‌سی‌تی نیوز – طبق گزارشی جدید کاخ سفید مشغول تنظیم یک دستور اجرایی آنتی تراست است تا قدرت شرکت ها در صنایع مختلف از جمله فناوری کنترل شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، کاخ سفید مشغول کار روی یک دستور اجرایی مربوط به آنتی تراست است که سازمان‌های دولتی را وادار می‌کند تأثیر تصمیمات شان بر رقابت در هر صنعت را بررسی کنند.

این دستور فعالیت‌های انحصاری شرکت‌ها در طیف وسیعی از صنایع از فناوری گرفته تا بانکداری و هواپیمایی را هدف گرفته است. از سوی دیگر این اقدام در حالی انجام می‌شود که قانونگذاران سعی دارند با تصویب یک قانون آنتی تراست وسیع قدرت شرکت‌های بزرگ فناوری مانند فیس بوک، گوگل، آمازون و اپل را کنترل کنند.

هنوز کاملاً مشخص نیست دستور اجرایی کاخ سفید چگونه تلاش‌های کنگره برای کنترل قدرت شرکت‌ها را تقویت می‌کند.

به گفته یک منبع آگاه، دستورالعمل مذکور طیف وسیعی از صنایع را در بر می‌گیرد و براساس گزارش هیأت مشاوران اقتصادی کاخ سفید در سال ۲۰۱۶ میلادی بنا شده است. البته هنوز هیچ تصمیمی درباره زمان اجرای دستور گرفته نشده است و گروهی از مقامات کارمندان کاخ سفید در دولت اوباما که هم اکنون در دولت جو بایدن نیز فعالیت می‌کنند، مشغول تنظیم این دستورالعمل هستند.

امیلی سیمونز سخنگوی کاخ سفید هنگام پرسش خبرنگاران درباره جزئیات این دستور، اظهار نظری نکرد و فقط گفت: رئیس جمهور طی کمپین انتخاباتی خود به طور واضح تعهد خود به افزایش رقابت در اقتصاد آمریکا را اعلام کرد و در این زمینه توافقنامه‌های غیر رقابتی برای کارگران را ممنوع می‌کند و از کشاورزان درمقابل عملکردهای مخرب محافظت می‌کند. اما در حال حاضر هیچ تصمیم قطعی درباره انجام اقدامی در این زمینه گرفته نشده است.


ممکن است شما هم دوست داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.