انجام ۲۰۰ هزار جلسه دادگاه الکترونیکی در ایران

آی‌سی‌تی نیوز – رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه با اشاره به این مطلب که مرکز شبانه روزی در دستگاه قضا برای پالایش و امنیت سامانه‌ها وجود دارد، گفت: تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار جلسه دادگاه زندانیان به صورت الکترونیک انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، عیسی زارع پور رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه در گفتگوی ویژه خبری با بیان اینکه در دستگاه قضا امنیت سامانه‌ها جزو اولویت‌های ماست، گفت: تمامی سامانه‌های قوه قضاییه از امنیت بالایی برخوردارند و حادثه امنیتی نداشتیم.

وی با اشاره به این مطلب که مرکز شبانه روزی در دستگاه قضا برای پالایش و امنیت سامانه‌ها وجود دارد، گفت: تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار جلسه دادگاه زندانیان به صورت الکترونیک انجام شده است.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه بیان داشت: مجموع اتاق‌های الکترونیک به عددهشت هزار رسیده است.

زارع پور افزود: بیش از ۶۰ درصد شعب تجهیز شده اند و بیش از ۷۰ درصد اعزام‌های فیزیکی حذف شده است.

وی تصریح کرد: گواهی عدم سوء پیشینه در حال حاضر در برخی از شهر‌ها کمتر از یک ساعت انجام می‌شود و از امروز رونوشت الکترونیکی این درخواست را برای مرجع مورد نظر ارسال می‌کنیم.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه خاطرنشان کرد: امروز قوه قضاییه را برای مدیران دستگاه قضا تبدیل به اتاق شیشه‌ای کرده‌ایم.

وی ادامه داد: یکی از معضلات طول کشیدن پرونده‌ها رفت و آمد لوایح است که کاملا الکترونیکی شده است و تاکنون ۴۰ استعلام را الکترونیکی کرده‌ایم.

زارع پور خاطرنشان کرد: ثبت شکواییه از داخل منزل از کار‌های مهم هست که مردم در صورتی که برایشان مشکلی پیش بیاید از همان منزل شکواییه را ثبت کنند.

وی یادآور شد: یکی از بخش‌هایی که امروز افتتاح شد سامانه‌ای است که دارایی افراد در آن مشخص می‌شود.


ممکن است شما هم دوست داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.