اقدامات جدید چین برای مهار محتوای ناسالم اینترنتی

آی‌سی‌تی نیوز – اداره فضای سایبری چین اعلام کرد این کشور برای مقابله با انتشار محتوای ناسالم در فضای مجازی رویه ها و ابتکار عمل های تازه ای را اجرا می کند.

به گزارش فارس به نقل از سی جی تی ان، جلوگیری از انتشار محتوای مروج خشونت و ابتذال، مقابله با سوءاستفاده از الگوریتم های اینترنتی، کلاهبرداری آنلاین، خشونت سایبری، فعالیت کسب و کارهای غیرقانونی و نشر اخبار دروغین از جمله اهداف اجرای ابتکار عمل های یادشده است.

بر همین اساس قوانین تازه ای وضع شده و عموم مردم نیز از آنها مطلع می شوند. این قوانین حد و مرز استفاده کودکان از اینترنت را مشخص کرده و پلتفرم های پخش زنده و نمایش ویدئو و نیز گروه های اجتماعی آنلاین را سازمان دهی می کنند. بر همین اساس حذف محتوای زننده و خشن و مضر برای کودکان و نوجوانان تسهیل خواهد شد.

همچنین با توجه به رفتارهای زننده برخی طرفداران شخصیت های مشهور در اینترنت که سلامت روحی و جسمی مردم را به خطر می اندازند، مجازات هایی برای این افراد در نظر گرفته خواهد شد. از سوی دیگر بر مبنای قوانین تازه افرادی که سبک های زندگی عجیبی را برای نمایش مواد غذایی مختلف و تبلیغات اینترنتی و افزایش کلیک ترویج کنند باید پاسخگو باشند.

بر اساس اعلام اداره فضای سایبری چین تا به حال بیش از 60 هزار پست متخلف، کانال پخش محتوای ویدئویی در اینترنت و 3609 حساب کاربری قانون شکن در چین شناسایی و حذف شده اند و با وضع قوانین جدید برخورد با این تخلفات افزایش می یابد.


ممکن است شما هم دوست داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.