تلاش برای راه‌اندازی سامانه بنگاه‌های معاملات در کشور

آی‌سی‌تی نیوز – معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از تلاش برای عملیاتی کردن سامانه بنگاه‌های معاملات در برنامه هفتم توسعه خبر داد و گفت: بر اساس این سامانه به محض انجام معامله افراد برای ثبت باید به دفاتر ثبت مراجعه کنند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، مهدی اقبال در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان گلستان اظهار داشت: در پرونده‌های اجرایی تا وقتی طرفین پرونده مراجعه نکنند اقدامی نمی‌شود اما پارسال با دستور رئیس سازمان ثبت، از این تعداد 580 هزار را مختومه کردیم و مابقی تا پایان امسال مختومه می‌شود.

وی افزود: در گلستان هم 22 هزار پرونده اجرایی داریم که بخش عمده آن مربوط به بانک‌هاست و از آنها می‌خواهیم زودتر برای تعیین تکلیف اقدام کنند.

اقبال به معضل اسناد عادی اشاره کرد و گفت: به راحتی می‌توان ادعا کرد که ریشه مشکلات در 70 درصد پرونده‌های حقوقی محاکم کشور اسناد عادی است و باید فکری به حال این موضوع شود.

وی ادامه داد: سال گذشته بیش از 18 میلیون سند ثبت شده است که 8 میلیون آن وکالتی است که زنگ خطر است. وکالت حتی بلاعزل آن به محض فوت یکی از طرفین از اعتبار ساقط می‌شود و باید در دادگاه اثبات ماکیت طرح شود.

اقبال از تلاش برای عملیاتی کردن سامانه بنگاه‌های معاملات در برنامه هفتم توسعه خبر داد و گفت: بر اساس این سامانه به محض انجام معامله افراد برای ثبت باید به دفاتر ثبت مراجعه کنند.


ممکن است شما هم دوست داشته باشید
پاسخ دهید

Your email address will not be published.