خرید ۱.۹ میلیارد دلاری AMD برای ورود به مراکز داده
خرید ۱.۹ میلیارد دلاری AMD برای ورود به مراکز داده

آی‌سی‌تی نیوز – شرکت «ای ام دی» که به تولید انواع سخت افزار شهرت دارد، از خرید استارت‌آپ پنساندو به قیمت ۱.۹ میلیارد دلار خبر داده است تا حضوری قدرتمند در بازار خدمات مراکز داده داشته باشد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، شرکت «ای ام دی» در سال‌های اخیر حوزه فعالیت‌های خود […]

آی‌سی‌تی نیوز – شرکت «ای ام دی» که به تولید انواع سخت افزار شهرت دارد، از خرید استارت‌آپ پنساندو به قیمت ۱.۹ میلیارد دلار خبر داده است تا حضوری قدرتمند در بازار خدمات مراکز داده داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، شرکت «ای ام دی» در سال‌های اخیر حوزه فعالیت‌های خود را افزایش داده و بر روی خدمات کلود و سرویس‌های مرتبط با دیتاسنتر و مراکز داده سرمایه گذاری کرده است.

پنساندو، که در سال ۲۰۱۷ توسط گروهی متشکل از چهار مهندس سابق سیسکو سیستمز تأسیس شد، دارای مشتریانی همچون گلدمن ساکس و واحد خدمات کلود مایکروسافت موسوم به آزور است.

این استارت‌آپ یک پردازنده کاملاً قابل برنامه‌ریزی و یک پلت فرم نرم‌افزاری می‌سازد که به مشتریان سازمانی و مشتریان مراکز داده کمک می‌کند تا بیشتر شبیه مراکز داده رایانش ابری مانند خدمات وب آمازون عمل کنند.

در رایانش ابری، مشتریان می‌توانند با چند کلیک ماوس، به اندازه قدرت محاسباتی مورد نیاز در نقاط مختلف جهان خدمات گوناگون سفارش دهند. در ماه گذشته، ان ویدیا تراشه جدیدی را برای سرعت بخشیدن به عملکردهای هوش مصنوعی در مراکز داده عرضه کرده بود.