آی‌سی‌تی نیوز – اپلیکیشنی به نام پلید که با شکایت کاربران به دلیل جمع آوری بیش از حد داده های مالی روبرو شده بود، اکنون توافق کرده تا ۵۸ میلیون دلار غرامت بپردازد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، طبق گزارشی جدید شرکتی به نام «پلید» (Plaid) که حساب های مشتریان بانکی را […]

آی‌سی‌تی نیوز – اپلیکیشنی به نام پلید که با شکایت کاربران به دلیل جمع آوری بیش از حد داده های مالی روبرو شده بود، اکنون توافق کرده تا ۵۸ میلیون دلار غرامت بپردازد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، طبق گزارشی جدید شرکتی به نام «پلید» (Plaid) که حساب های مشتریان بانکی را به سرویس های مالی مانند ونمو، رابین هود، کوین بیس و اپ های دیگر متصل می کند، به اتهام جمع آوری بیش از حد داده های مالی مشتریان با شکایت روبرو شده بود. اکنون این شرکت توافق کرده برای تسویه شکایت ۵۸ میلیون دلار خسارت به تمام کاربرانی بپردازد که حساب های بانکی شان را به یکی از ۵ هزار اپ مشتری خود متصل کرده بود.

در این شکایت پلید متهم شده بود داده های مالی بیش از حد نیاز از کاربران جمع آوری کرده بود. همچنین طبق اسناد تسویه اعلام شده بود این شرکت اطلاعات مربوط به ورود به حساب بانکی کاربران را از طریق ابزار «پلید لینک» به دست آورده بود.

اکنون پلید علاوه بر پرداخت ۵۸ میلیون دلار مجبور است برخی از عملکردهای تجاری خود را نیز تغییر دهد.

میلیون ها کاربر از اپ های متصل به پلید استفاده می کنند، بنابراین سهم هر کاربر از این غرامت اندک خواهد بود. با این وجود اگر یک شهروند آمریکایی از تاریخ یکم ژانویه ۲۰۱۳ تا ۱۹ نوامبر ۲۰۲۱ میلادی حساب بانکی متصل به این اپ داشته، واجد شرایط دریافت غرامت است.