آی‌سی‌تی نیوز – معاون اجتماعی پلیس فتا از ترفند جدید مجرمان سایبری مبنی بر ارسال پیامک با عنوان انسداد گوشی تلفن همراه به علت عدم ثبت در سامانه همتا خبر داد. به گزارش فارس، معاون اجتماعی پلیس فتا انتظامی کشور گفت: مجرمان سایبری با ترفند ارسال پیامک با عنوان گوشی تلفن همراه شما به علت […]

آی‌سی‌تی نیوز – معاون اجتماعی پلیس فتا از ترفند جدید مجرمان سایبری مبنی بر ارسال پیامک با عنوان انسداد گوشی تلفن همراه به علت عدم ثبت در سامانه همتا خبر داد.

به گزارش فارس، معاون اجتماعی پلیس فتا انتظامی کشور گفت: مجرمان سایبری با ترفند ارسال پیامک با عنوان گوشی تلفن همراه شما به علت عدم ثبت در سامانه همتا مسدود خواهد شد، مترصد کلاهبرداری از هموطنان هستند.

سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا انتظامی کشور اظهار داشت: بر اساس رصدهای صورت گرفته در پلیس فتا و گزارش های دریافتی از سوی هموطنان مشخص شد این بار مجرمان سایبری با طراحی پلتفرم مجرمانه در قالب ارسال پیامک با «سوء استفاده از نام و اعتبار سامانه همتا وزارت صمت» مبنی بر ثبت تلفن همراه هموطنان در سامانه همتا مشروط به مراجعه به لینک یا پیوند درج شده در پیامک و نصب اپلیکیشن جعلی و ارسال اخطار دروغین غیر فعال شدن گوشی تلفن همراه در صورت عدم مراجعه به لینک ارسال شده مترصد کلاهبرداری از هموطنان هستند.

این مقام انتظامی در تشریح شگرد این کلاهبرداران بیان داشت: ترفند این مجرمان سایبری دقیقا شبیه ترفند ابلاغیه های قضائی سامانه ثنا و سامانه پرداخت سود سهام عدالت بوده و با توجه به آگاهی بخشی های متعدد به هموطنان نسبت به شیوه های کلاهبرداری قبلی این بار افراد کلاهبردار در اقدامی جدید به سراغ سامانه همتا وزارت صمت رفته اند.

معاون اجتماعی پلیس فتا انتظامی کشور ادامه داد: عموم مردم باید ضمن حفظ هوشیاری مراقب شگرد این افراد کلاهبردار باشند و همواره این آگاهی وجود داشته باشد که تمامی ابلاغیه ها و اطلاع رسانی در خصوص بهره مندی از خدمات دولتی از طریق شماره تلفن های پوششی صورت خواهد گرفت و هیچ سازمان و نهاد دولتی از طریق شماره تلفن های شخصی با اپراتورهای مختلف تلفن همراه برای برقراری ارتباط با کاربران خود اقدام نخواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه دانش رسانه ای هموطنان با تعامل و همکاری بسیار سازنده رسانه ملی و خبرگزاری های رسمی و معتبر کشور با پلیس فتا افزایش پیدا کرده و همین امر باعث کاهش وقوع جرایم شده، گفت: وب‌سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir مرجعی کامل از اخبار، اطلاعات و آموزش‌های سایبری بوده و کاربران با مراجعه به آن‌ می‌توانند راهنمایی‌های لازم را دریافت کنند و در صورت نیاز نیز می‌توانند گزارش موارد مشکوک را در سامانه پاسخگویی فوریت‌های سایبری و شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ با همکاران ما در میان بگذارند.