کره جنوبی مجازات سرقت اسرار فناوری را سنگین تر می کند
کره جنوبی مجازات سرقت اسرار فناوری را سنگین تر می کند
آی سی تی نیوز - کره جنوبی پس از ابراز نگرانی درباره آنکه قوانین فعلی به اندازه کافی قدرتمند نیستند تا از سرقت فناوری ها جلوگیری کنند، اعلام کرد مجازات سنگین تری برای سرقت اسرار صنعتی وضع می کند.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، کره جنوبی طی ماه های اخیر مشغول مبارزه با موارد مختلف نشت فناوری بوده، زیرا این کشور سعی دارد نقش خود در صنعت تراشه های مخصوص حافظه و نمایشگر را در مقابل رقبا پر رنگ تر کند.

وزارت صنعت کره جنوبی در بیانیه ای اعلام کرد؛ کمیسیون احکام که تحت نظارت دادگاه عالی این کشور فعالیت می کند، در ماه جاری تصمیم گرفت مجازات ها برای نشت فناوری ها از کشور را سخت تر و مدت زمانی زندانی شدن مجرمان را طولانی تر کند. جزئیات بیشتر درباره دستورالعمل احکام احتمالا در اوایل سال میلادی آینده اعلام می شود.

البته وزارت صنعت کره جنوبی اعلام نکرد با این اقدامات کدام کشور را هدف گرفته اما به گفته تحلیلگران، چین مقصد بسیاری از فناوری هایی است که از این کشور نشت می شود.

هرچند مجازات های کره جنوبی برای نشت فناوری ها مشابه کشورهای دیگر و شامل ۵ سال زندانی یا بیشتر برای نشت فناوری هایی با تاثیر خاص بر امنیت ملی و اقتصادی کشور است اما این اقدامات در عمل ناکارآمد است.

قوانین پیشین، دادستان‌ها را ملزم می‌کردند قصد مظنون را برای افشای اسرار ثابت کنند تا برای عملی به عنوان نشت فناوری اصلی مجازات تعیین شود. این امر به تبرئه ۳۰ درصد متهمان و تعیین مجازات تعلیقی در ۵۴درصد از این پرونده ها در دادگاه های کره جنوبی منجر می شد.

از سوی دیگر قوانین برای جلوگیری از نشت فناوری در بخش هایی که هنوز قانونمند نشده اند مانند نشت اطلاعات پس از آنکه یک شرکت خارجی، موسسه ای در کره جنوبی را می خرد، هنوز تعیین نشده اند. این چنین قوانینی نیز در پیش نویس اصلاحیه قانون مذکور به پارلمان کره جنوبی ارائه می شوند.

پلیس این کشور در ماه ژوئن اعلام کرد طی ۴ ماه اولیه ۲۰۲۳ میلادی، ۷۷ نفر در ۳۵ پروند مشکوک به خرابکاری صنعتی در تحقیقات ملی بازداشت کرده است.