هشدار نمایندگان انگلیس درباره سوءاستفاده از فناوری برای آزارخانگی
هشدار نمایندگان انگلیس درباره سوءاستفاده از فناوری برای آزارخانگی
آی سی تی نیوز - نمایندگان مجلس انگلیس هشدار داده اند از دستگاه‌ها از جمله سیستم‌های امنیتی خانه‌های هوشمند برای تحت فشار قرار دادن و کنترل قربانیان آزار خانگی استفاده می‌شود.

به گزارش مهر به نقل از پرس اسوسیشن، در همین راستا دولت این کشور باید برای مقابله با «سو استفاده از فناوری» تعهد کند.

کمیته فرهنگ، رسانه و ورزش مجلس انگلیس اعلام کرد اقدامات برای مقابله با این مشکل باید به یک اولویت تبدیل شود. این درحالی است که سیستم اجرای قانون و قضائی انگلیس مجهز به ابزارهای لازم برای مقابله با آن نیست.

همچنین نمایندگان هشدار دادند چالش‌هایی که در نتیجه سوءاستفاده از فناوری به وجود می‌آید، احتمالاً در آینده گسترده‌تر شوند.

این اصطلاح برای توصیف نوعی از خشونت خانگی به کار می‌رود که در آن فرد مرتکب جرم از فناوری (دستگاه‌های متصل به اینترنت و شبکه اجتماعی) برای آزار قربانیان استفاده می‌کند.

کارولین دینناژ رئیس این کمیته می‌گوید: افزایش استفاده از دستگاه‌هایی مانند سیستم‌های امنیت هوشمند خانگی، مانیتور کودک، دوربین‌ها و بلندگوهای هوشمند برای ردیابی، آزار، تحت فشار قراردادن و کنترل قربانیان آزار خانگی بسیار نگران کننده است.

کمیته مذکور اعلام کرد استفاده از فناوری ممکن است الگوهای سواستفاده و دسترسی مجرمان را گسترش دهد و تشدید کند، زیرا مجرمان دیگر نیازی به حضور فیزیکی در کنار قربانیان و بازماندگان برای ایجاد آزار ندارند.