فروش نهاده دامی در سامانه بازارگاه با کوتاژجعلی بوده است
فروش نهاده دامی در سامانه بازارگاه با کوتاژجعلی بوده است
سخنگوی گمرک گفت: شرکت «آریو تجارت سهیل» با اعلام " کوتاژ جعلی" در سامانه بازارگاه مبادرت به فروش نهاده های دامی کرده است.

به گزارش گمرک، روح اله لطیفی،سخنگوی گمرک در خصوص گزارش سازمان بازرسی کل کشور در خصوص یک شرکت وارد کننده نهاده های دامی اظهار داشت :به دلیل اینکه شرکت مذکور خود اظهاری و اقداماتی در سامانه داخلی بازارگاه وزارت جهادکشاورزی داشته، و اطلاعاتی را در سامانه بازارگاه وزارت جهاد کشاورزی وارد کرده و از آنجا که این سامانه داخلی است و تبادل دیتایی با گمرک به صورت وب سرویسی صورت نمی گیرد، و به دلیل عدم دسترسی گمرک با اطلاعات این سامانه، در مقام رد یا تایید رویه ها، فرایندها و اطلاعات آن سامانه نیست و مسئولیت صحت یا عدم صحت اطلاعات در آن سامانه با وزارت جهاد و کاربران بازارگاه است.

*فروش نهاده دامی در سامانه بازارگاه با کوتاژجعلی بوده است

وی ضمن رد ارتباط کوتاژ و اطلاعات شرکت مذکور در سامانه بازارگاه به گمرک افزود: همانطور که رییس محترم سازمان بازرسی کل کشور در گزارش خود به رییس محترم قوه قضائیه اعلام کرده شرکتی با اعلام ” کوتاژ جعلی” در سامانه بازارگاه مبادرت به فروش نهاده های دامی کرده است.

سخنگوی گمرک در ادامه تاکید کرد: از آنجا که اطلاعات سامانه بازارگاه و یا بارگذاری اطلاعات کاربران در آن سامانه به صورت سیستمی یا حتی غیر سیستمی از گمرک استعلام نمی شود، مسئولیت هر گونه اقدام در این سامانه متوجه و برعهده وزارت خانه متبوع آن خواهد بود.

لطیفی گفت: گمرک بارها در مکاتباتی با وزارت جهاد خواستار ارتباط سامانه ای با بازارگاه مانند تبادل اطلاعات سامانه ای با سازمان دامپزشکی و سازمان حفظ نباتات برای ترخیص شده، که متاسفانه تا این لحظه هیچ ارتباط سیستمی و سامانه ای با سامانه بازارگاه وجود ندارد و امکان راستی آزمایی برای چنین ادعاهایی برای وارد کنندگان در بازارگاه فراهم نشده است.

سخنگوی گمرک در پایان افزود: گمرک ایران آمادگی دارد به شرط تمایل وزارت جهاد، هر چه سریعتر در راستای مکاتبات قبلی خود، تبادل دیتا با بازارگاه را به صورت وب سرویس مانند بسیاری از دستگاه‌های دیگر در دستور کار خود قرار دهد و تا مکاتبات فیزیکی وارده محدود، از سوی وزارت جهاد، در راستای دولت الکترونیک حذف شود.