آی‌سی‌تی نیوز – اولین همایش شبکه ملی اطلاعات و امنیت فضای مجازی در کشور با درخواست وزارت کشور و همکاری مرکز ملی فضای مجازی به منظور تبیین ابعاد و الزامات این شبکه و نقش آثار فضای مجازی و هم چنین آخرین تحولات این حوزه در دنیا و ایران برگزار شد. به گزارش روابط عمومی مرکز […]

آی‌سی‌تی نیوز – اولین همایش شبکه ملی اطلاعات و امنیت فضای مجازی در کشور با درخواست وزارت کشور و همکاری مرکز ملی فضای مجازی به منظور تبیین ابعاد و الزامات این شبکه و نقش آثار فضای مجازی و هم چنین آخرین تحولات این حوزه در دنیا و ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی، وزارت کشور با همکاری مرکز ملی فضای مجازی و مرکز مدیریت راهبری افتای ریاست جمهوری اولین همایش شبکه ملی اطلاعات و امنیت فضای مجازی را در راستای اهتمام ویژه به سالم سازی و حفظ امنیت همه جانبه فضای مجازی و حریم خصوصی آحاد جامعه و مقابله موثر با دست اندازی بیگانگان در این عرصه و همچنین آموزش سرمایه های انسانی متعهد، متخصص و کارآمد مورد نیاز در بخش های حاکمیت در کشور برگزار کرد.

بنابراین گزارش، در این همایش که با هدف ارتقای سطح آگاهی مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات استانداری های کشور برگزار شد، علاوه بر بررسی آخرین تحولات فضای مجازی در جهان، مفاهیم شبکه ملی اطلاعات، مصوبات شورای عالی و مرکز ملی فضای مجازی در حوزه امنیت سایبری، آخرین تحولات و اقدامات صورت گرفته در حوزه فضای مجازی در دنیا و کشور و انتقال تجربیات در زمینه پیشگیری از بروز حملات سایبری از جمله مباحث مطرح شده بود.

گفتنی است؛ این همایش به صورت فصلی برای سایر فعالان و کارشناسان این حوزه در سایر دستگاه ها و سازمان های کشور برگزار خواهد شد.