ورود دادستان تهران به ساماندهی وضعیت پاساژ علاءالدین
ورود دادستان تهران به ساماندهی وضعیت پاساژ علاءالدین
آی سی تی نیوز -ساماندهی وضعیت پاساژ علاءالدین، رفع مشکلات ترافیکی اطراف آن و پیشگیری از وقوع جرایم و تخلفات مرتبط با فعالیت این مکان تجاری با مطالبه گری از سازمان های مسئول در دستور کار دادستانی تهران قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، محمد خلیل زاده، معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه ۱۱، با اعلام این مطلب گفت: با توجه به شکایات مکرر مردم به دادستانی کل کشور، حوزه ریاست قوه قضائیه و دادستانی تهران در رابطه با معضل ترافیک در اطراف پاساژ علاءالدین و مشکلات ناشی از فعالیت دست فروشان برای عبورو مرور مردم ، ساماندهی وضعیت این پاساژ و رسیدگی به معضلات پیرامونی آن به طور جدی در دستور کار این دادسرا قرار گرفته است.

معاون دادستان تهران آمار بالای پرونده های قضایی مرتبط با پاساژ علاءالدین را یکی دیگر از علل ورود دادستانی به موضوع ذکر کرد و افزود: دست فروشان اطراف پاساژ علاءالدین علاوه بر سد معبر و ایجاد مانع در زمینه تردد مردم، مورد سوء استفاده قاچاقچیان و باندهای فروش کالاهای تقلبی قرار می گیرند و بعضاً با هدایت عواملی از داخل پاساژ موجب مغبون شدن خریداران می شوند و در همین رابطه پرونده های بسیاری در دادسرای ناحیه ۱۱ تشکیل شده است.

این مقام قضایی تصریح کرد: سال گذشته حدود ۳۰۰ فقره پرونده قضایی در رابطه با فروش گوشی های تقلبی در دادسرا تشکیل شده است.

معاون دادستان تهران ورود اقلام قاچاق را یکی دیگر از مشکلات مرتبط با این مرکز عمده عرضه گوشی تلفن همراه خواند و افزود: در حال حاضر با اجرای طرح رجیستری گوشی و تبلت امکان فروش اقلام قاچاق برای این کالاها وجود ندارد، اما در مورد ملزومات وابسته به آنها قاچاق در سطح گسترده ای وجود دارد و پرونده های کلانی در مراجع قضایی مفتوح است.

خلیل زاده در ادامه با بیان اینکه در این مکان تجاری بیش از یک هزار واحد صنفی فعالیت می کنند که در هر کدام از آنها حداقل دو یا سه نفر مشغول کار می باشند؛ تأکیدکرد: ساماندهی کسبه و کنترل مجوز های قانونی کسب و پیشگیری از فرار مالیاتی یکی دیگر از اهداف ورود دادستانی به موضوع است.

وی تصریح کرد: در حال هیچ مرجع نظارتی بر فعالیت کسبه این پاساژ نظارت نمی کند.
سرپرست دادسرای ناحیه ۱۱ تهران یادآور شد: با توجه به مطالبات مردم و مشکلات موجود و در اجرای اوامر دادستان محترم تهران مبنی بر نظارت بر بازار، احیاءحقوق عامه و ‌پیشگیری از وقوع جرم، ساماندهی پاساژ علاالدین و رفع مشکلات مرتبط با آن در جلسه ای با حضور شهردار منطقه و نمایندگان سازمان های مسئول مورد بحث و تبادل نظر و اتخاذ تصمیم قرار گرفت.

معاون دادستان تهران یادآور شد: در این جلسه علاوه بر شهردار منطقه ۱۱، مدیران و نمایندگان سازمان های امور مالیاتی ،تعزیرات حکومتی ،آتش نشانی، اتاق اصناف تهران ،پلیس اقتصادی، پلیس امنیت، پلیس قاچاق کالا و ارز و سرکلانتر هشتم و سایر عوامل انتظامی ذی مدخل به بیان پیشنهادات و ارایه راهکارهای عملی پرداختند و مقرر شد با تشکیل کارگروهی به ریاست دادسرا، وضعیت پاساژ علاءالدین و اقدامات دستگاه ها در خصوص ساماندهی آن به طور مستمر رصد و نظارت شود.

سرپرست دادسرای ناحیه ۱۱ تهران با اشاره به مشکلات ترافیکی ایجاد شده در محل اظهار داشت: با توجه به اینکه پارکینگ های پاساژ علاءالدین قبلاً با موافقت شهرداری به انباری تغییر کاربری یافته اند، مقرر شد مالکان این مجموعه در شعاع ۲۰۰ تا ۲۵۰ متری آن، به احداث پارکینگ اقدام کنند.

خلیل زاده به تدابیر ایمنی اتخاذ شده در جلسه هم اشاره کرد و اظهار داشت: سازمان آتش نشانی مکلف شد دستورالعمل ایمنی حفاظت از ساختمان را تدوین و در اختیار دادستانی و عوامل اجرایی قرار دهد.

معاون دادستان تهران تأکیدکرد: ساماندهی پاساژ علاءالدین تا رفع کامل معضلات، با حضور نمایندگان سازمان های ذی مدخل به طور مستمر در دادسرای ناحیه ۱۱ پیگیری خواهد شد.