نوکیا از روسیه می‌رود
نوکیا از روسیه می‌رود

آی‌سی‌تی نیوز – مدیر ارشد اجرایی شرکت نوکیا اعلام کرد این شرکت از بازار روسیه خارج می شود. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، این در حالی است که اریکسون (شرکت مخابراتی رقیب نوکیا) روز گذشته اعلام کرد فعالیت‌هایش در روسیه را برای زمانی نامحدود تعلیق می‌کند. پس از حمله روسیه به اوکراین […]

آی‌سی‌تی نیوز – مدیر ارشد اجرایی شرکت نوکیا اعلام کرد این شرکت از بازار روسیه خارج می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، این در حالی است که اریکسون (شرکت مخابراتی رقیب نوکیا) روز گذشته اعلام کرد فعالیت‌هایش در روسیه را برای زمانی نامحدود تعلیق می‌کند. پس از حمله روسیه به اوکراین و اعمال تحریم‌های غرب علیه این کشور، صدها شرکت خارجی ارتباط خود را با آن قطع کرده‌اند.

هرچند چند بخش از جمله مخابرات از این تحریم‌ها معاف شده‌اند، اما نوکیا تصمیم دارد فعالیت‌هایش در روسیه را متوقف کند. پکا لوندمارک مدیر ارشد اجرایی این شرکت در مصاحبه‌ای گفت: ما هیچ شانسی برای ادامه فعالیت در این کشور با شرایط فعلی نمی‌بینیم.

به گفته او نوکیا طی فرایند خروج از این کشور از مشتریانش پشتیبانی می‌کند و در این مرحله مشخص نیست فرایند خروج از کشور چه مدت زمان طول می‌کشد.

در این میان شرکت مذکور در راستای پیروی از تحریم‌ها خواستار دریافت مجوزهای مرتبط برای پشتیبانی از مشتریان شده است.

البته باید اشاره کرد سهم نوکیا و اریکسون از میزان فروش در روسیه اندک و تک رقمی است. حال آنکه شرکت‌های چینی سهم بزرگ‌تری در این کشور دارند.

همچنین نوکیا معتقد است این تصمیم روی چشم انداز ۲۰۲۲ شرکت تاثیر نمی‌گذارد.