طرح دفاتر پیش‌خوان دولت در مجلس رد شد/مخالفت دولت با طرح دوام
طرح دفاتر پیش‌خوان دولت در مجلس رد شد/مخالفت دولت با طرح دوام

آی‌سی‌تی نیوز – معاون امور مجلس وزیر ارتباطات گفت: طرح دفاتر پیشخوان خدمات دولت به دلیل اخطار قانون اساسی، برای تنظیم مجدد به کمیسیون اجتماعی مجلس ارجاع شد. به گزارش خبرنگار مهر، رضا باقری اصل در توئیتی نوشت: طرح دفاتر پیشخوان خدمات دولت با اخطار قانون اساسی نمایندگان مواجه شد و جهت تنظیم مجدد به […]

آی‌سی‌تی نیوز – معاون امور مجلس وزیر ارتباطات گفت: طرح دفاتر پیشخوان خدمات دولت به دلیل اخطار قانون اساسی، برای تنظیم مجدد به کمیسیون اجتماعی مجلس ارجاع شد.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا باقری اصل در توئیتی نوشت: طرح دفاتر پیشخوان خدمات دولت با اخطار قانون اساسی نمایندگان مواجه شد و جهت تنظیم مجدد به کمیسیون اجتماعی ارجاع شده است.

معاون امور مجلس وزیر ارتباطات همچنین از تمدید اساسنامه شرکت ملی پست توسط مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: پست باید در اجرای برنامه تحول دولت نقش جدیدی در اقتصاد دیجیتال کشور ایفا کند. از این رو با همکاری شرکت ملی پست، اساسنامه دائمی و جدیدی به این منظور تدوین و لایحه‌ای تقدیم مجلس خواهیم کرد.

وی در مورد اینکه چرا دولت با طرح دوام (طرح مدیریت یکپارچه داده‌ها و اطلاعات ملی) مخالفت کرد، گفت: این مخالفت دلیل حقوقی داشت؛ به واسطه تشکیل کارگروه تعامل پذیری توسط جلسه ۵۴ شورای عالی فضای مجازی، ورود مجلس می‌تواند مغایر چند اصل قانون اساسی از جمله اصول ۱۱۰،۸۵ و ۱۳۸ و ۶۰ باشد. اما یک دلیل دیگر تقویت نهاد نوپای کارگروه به جای تغییر آن است.

باقری اصل افزود: اما سایر مواد این طرح، جز اصلاحات جزئی و ویرایشی می‌تواند منجر به ایجاد ضمانت اجرا برای مصوبات کارگروه تعامل‌پذیری شود و از این جهت مفاد آن قابل دفاع است.