آی‌سی‌تی نیوز – تحلیلگر مسائل سیاسی بر این باور است که زیرساخت‌های دولت کافی نیست، بدلیل اینکه تمامی امورات دولت به صورت الکترونیک انجام می‌شود. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان حسین کنعانی مقدم گفت: بخش مهمی از زیرساخت‌هایی که دولت الکترونیک لازم داشت در دولت قبل آماده شده اما کافی نیست؛ بدلیل اینکه تمامی امورات […]

آی‌سی‌تی نیوز – تحلیلگر مسائل سیاسی بر این باور است که زیرساخت‌های دولت کافی نیست، بدلیل اینکه تمامی امورات دولت به صورت الکترونیک انجام می‌شود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان حسین کنعانی مقدم گفت: بخش مهمی از زیرساخت‌هایی که دولت الکترونیک لازم داشت در دولت قبل آماده شده اما کافی نیست؛ بدلیل اینکه تمامی امورات دولت به صورت الکترونیک انجام می‌شود.

به گفته کنعانی مقدم، همین اتفاقات باعث شده بسیاری از سازمان‌ها دیگر اطلاعات خود را در اختیار دیگر نهاد‌ها برای تکمیل پروسه نهایی شدن داده‌ها ندهند؛ از سوی دیگر، اقداماتی در زمینه جنگ سایبری اتفاق افتاده و دستبرد‌هایی به سند‌های الکترونیک زده شده که دولت باید احتیاط‌هایی را مورد توجه قرار دهد.

دولت الکترونیک استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات به منظور توزیع خدمات دولتی به صورت مستقیم و ۲۴ ساعته به مردم می باشد.

کنعانی مقدم گفت: برای ما امنیت اطلاعات و عدم دستیابی دشمنان به اطلاعات در جنگ سایبری و پدافند غیر عامل مهم است. متاسفانه هنوز دولت سیزدهم نتوانسته در این باره به جمع بندی دقیقی برسد و ما اکنون شاهد برخی از اقدامات جنگ سایبری علیه مراکز اطلاعاتی هستیم و این مسئله می‌تواند آسیب پذیری را بالا ببرد.

رئیس جمهور چندی پیش در جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات بیان کرد که وزارت ارتباطات برنامه ایجاد دولت هوشمند را فوری تدوین کند و همه دستگاه‌های دولتی از پیشرفت کار‌ها گزارش مستمر دهند.