تداوم آزادسازی زندانیان غیر عمد توسط همراه اول
تداوم آزادسازی زندانیان غیر عمد توسط همراه اول

آی‌سی‌تی نیوز – همراه اول به عنوان بزرگترین اپراتور ارتباطی کشور از سال‌های قبل تا کنون، به موازات ماموریت‌های گسترده زیرساختی و ملی، همواره به توسعه خدمات خیریه و مسوولیت اجتماعی نیز اقدام کرده است. به گزارش آی‌تی آنالیز، این خدمات که در ایام و رویدادهای مختلف فرهنگی، ورزشی، آموزشی، زیست محیطی، حوادث و بلاهای […]

آی‌سی‌تی نیوز – همراه اول به عنوان بزرگترین اپراتور ارتباطی کشور از سال‌های قبل تا کنون، به موازات ماموریت‌های گسترده زیرساختی و ملی، همواره به توسعه خدمات خیریه و مسوولیت اجتماعی نیز اقدام کرده است.
به گزارش آی‌تی آنالیز، این خدمات که در ایام و رویدادهای مختلف فرهنگی، ورزشی، آموزشی، زیست محیطی، حوادث و بلاهای طبیعی و … در طول سال در حال اجراست در مناسبت‌ها و ایام مذهبی، به ویژه در ماه‌های محرم و رمضان به اوج خود می‌رسد.
در همین راستا و همچون سال‌های قبل، همراه اول در یکی از خدمات خود به مناسبت ماه مبارک رمضان اقدام به برگزاری مجدد پویش خیرخواهانه ختم سوره یس برای مشارکت تمامی مشترکان تلفن همراه کشور در امر خیر آزادی زندانیان جرایم غیرعمد (به ویژه بانوان سرپرست خانوار) توسط همراه اول آغاز به کار کرد.
در این پویش مردمی مشترکان تلفن‌همراه می‌توانند به‌صورت رایگان با شماره «۹۹۹۸» تماس گرفته و در ثواب ختم سوره «یس» سهیم شوند.
همراه اول همچنین اعلام کرده که در راستای مسئولیت اجتماعی خود متناسب با تعداد ختم سوره «یس» نسبت به اختصاص منابع مالی لازم برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد (بویژه بانوان سرپرست خانوار) اقدام می‌کند.
اپراتور اول در گام نخست ضمن دعوت از مشترکان برای مشارکت در تلاوت آیات نورانی قرآن که تلاوت هر آیه در ماه مبارک رمضان معادل «ثواب یک ختم قرآن است»، آنان را به امر خیر فرا خوانده که با مشارکت شان در این پویش، در ثواب رهایی زندانیان جرایم غیرعمد از بند نیز شریک شوند.
نظر به اینکه سوره یس یکی از با فضیلت‌ترین سوره‌های قرآن و به تعبیری «قلب قرآن» است و ماه مبارک رمضان همواره فرصتی برای انجام اعمال پرفضیلت و کسب ثواب برای مسلمانان است، همراه اول در راستای مسؤولیت اجتماعی پویش ختم سوره «یس» را در این ماه عزیز برنامه‌ریزی کرده است.
همچنین همراه اول برای تشویق مشترکان تلفن همراه به مشارکت هر چه بیشتر در این پویش، قرعه کشی کمک هزینه سفر به مشهد مقدس را تدارک دیده است که در پایان ماه مبارک رمضان از میان شرکت کنندگان در این حرکت مردمی، انجام خواهد شد.
با توجه به اینکه در کلام خدا، مومنان برای کسب رضایت و خشنودی خداوند متعال به «دعوت به خیر» سفارش شده‌اند، از تمامی مشارکت کنندگان در این پویش درخواست شده با دعوت از اقوام، دوستان و آشنایان ضمن فراهم کردن زمینه آزادی تعداد بیشتری از زندانیان جرایم غیرعمد، در اجرای این حرکت مردمی پر ثواب، مشارکت فعال داشته باشند.
نکته قابل توجه آنکه همراه اول در پویش‌های متعدد از سال‌ها قبل تا کنون از تمامی پرسنل خود نیز دعوت می‌کند تا در صورت تمایل، با اختصاص یک یا چند روز از حقوق فروردین‌ماه خود در این امر خداپسندانه، زمینه آزادی تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد را فراهم سازند تا آنها نیز بتوانند در سال جدید، کنار خانواده‌های خود باشند.
همچنین همراه اول در راستای مسوولیت اجتماعی خود، معادل مجموع مبلغ جمع آوری شده را به مبلغ مشارکت کارکنان خود اضافه می‌کند.