استقبال ایرانیان خارج از کشور از سامانه پرسمان تردد
استقبال ایرانیان خارج از کشور از سامانه پرسمان تردد

آی‌سی‌تی نیوز – معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، طی مصاحبه‌ای اقدامات به عمل آمده در جهت تسهیل تردد ایرانیان خارج از کشور را تشریح کرد. به گزارش خبرگزاری میزان کاظم غریب‌آبادی اظهار کرد: بدنبال اعلام سیاست حمایتی کشور درخصوص تسهیل تردد ایرانیان خارج از کشور و همچنین […]

آی‌سی‌تی نیوز – معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، طی مصاحبه‌ای اقدامات به عمل آمده در جهت تسهیل تردد ایرانیان خارج از کشور را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری میزان کاظم غریب‌آبادی اظهار کرد: بدنبال اعلام سیاست حمایتی کشور درخصوص تسهیل تردد ایرانیان خارج از کشور و همچنین مصوبه شورایعالی ایرانیان خارج از کشور در اواخر سال گذشته در این خصوص، پرسمان تردد به عنوان خدمتی جدید در سامانه میخک وزارت امور خارجه پیش بینی شد. این سامانه به هموطنان مقیم خارج از کشور کمک می‌کند تا در صورت وجود هرگونه تردید، سوالات خود درخصوص ورود و خروج از کشور را طرح و برای سفر خود، بدون دغدغه، برنامه ریزی کنند.

معاون امور بین الملل قوه قضاییه افزود: سامانه پرسمان تردد برای هموطنانی که دارای سوابق ممنوع الخروجی از بابت ثبتی، مالیاتی و حقوقی باشند، اطلاع رسانی لازم را به عمل آورده و همچنین راهنمایی لازم در رفع آن موانع را ارائه می‌کند.

غریب آبادی گفت: در کمتر از دو ماه از ایجاد این سامانه، ایرانیان مقیم خارج از کشور استقبال خوبی از این خدمت جدید به عمل آوردند، به گونه‌ای که بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ درخواست تا پایان اسفندماه در این سامانه ثبت شد.

وی ادامه داد: پس از بررسی فوری درخواست‌ها و استعلام از مراجع ذیربط، پاسخ بیش از ٢ هزار و ۵٠٠ متقاضی از طریق سامانه به هموطنان ارسال شد و مابقی نیز در روند استعلام و پاسخگویی قرار گرفت.

معاون امور بین الملل رئیس قوه قضاییه بار دیگر تاکید کرد: اصل بر تردد آزادانه هموطنان مقیم خارج به داخل کشور است و فقط افرادی که تردید‌هایی درخصوص وجود موانع حقوقی یا قضایی دارند، به این سامانه مراجعه و مبادرت به استعلام کنند.