آی‌سی‌تی نیوز – شرکت بلک بری اعلام کرد تا چهارم ژانویه (۱۴ دی) دستگاه‌های بلک بری که با سیستم عامل بلک بری OS ۷.۱ یا نسخه‌های قدیمی‌تر و همچنین OS ۱۰ کار می کنند، از خدمات کلیدی محروم خواهند شد. به گزارش ایسنا، این خدمات شامل قابلیتهای مهمی مانند تماسهای تلفنی، ارسال پیام کوتاه و […]

آی‌سی‌تی نیوز – شرکت بلک بری اعلام کرد تا چهارم ژانویه (۱۴ دی) دستگاه‌های بلک بری که با سیستم عامل بلک بری OS ۷.۱ یا نسخه‌های قدیمی‌تر و همچنین OS ۱۰ کار می کنند، از خدمات کلیدی محروم خواهند شد.

به گزارش ایسنا، این خدمات شامل قابلیتهای مهمی مانند تماسهای تلفنی، ارسال پیام کوتاه و حتی تماسهای اضطراری خواهد بود. کاربران این دستگاه‌ها برای اتصال به وای فای و استفاده از اپلیکیشن‌هایی مانند “بلک بری ورلد” و “دسکتاپ منیجر” به مشکل برخورد خواهند کرد. چهارم ژانویه همچنین پایان کار تبلت”پلی بوک” بلک بری خواهد بود.

بر اساس گزارش انگجت، اعلام این خبر مایه تعجب نیست زیرا بلک بری فروشگاه اپلیکیشن و سرویس مسنجر محبوب خود (BBM) را در سال ۲۰۱۹ تعطیل کرد. این شرکت برای پاسخ به تهدید ایجاد شده از سوی آیفون خیلی دیر عمل کرد و اگرچه سالها پیش استفاده از نرم افزار خود را رها کرد و در سال ۲۰۱۵ به اندروید روی آورد اما این اقدام هم موفقیت چندانی برای بلک بری به همراه نداشت. این شرکت حداقل فعلا سیستم عامل مدرن و موفق QNX را دارد که در سیستمهای اطلاعات سرگرمی تویوتا، آئودی، هوندا و خودروسازان دیگر استفاده می شود.