کامنت‌های ناشناس در شبکه‌های اجتماعی چین ممنوع می‌شود
کامنت‌های ناشناس در شبکه‌های اجتماعی چین ممنوع می‌شود
آی سی تی نیوز -تغییری در حساب کاربری مدیر عامل ویبو نشاندهنده اجرای سیاست جدیدی در چین است که افراد با بیش از ۵۰۰ هزار دنبال کننده نمی توانند درباره امور سیاسی و مالی به طور ناشناس کامنت بگذارند.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، مدیر ارشد اجرایی شبکه اجتماعی ویبو تایید کرد چین احتمالا ناشناس بودن افرادی که درباره امور سیاسی و مالی کامنت آنلاین می گذارند را حذف می کند و از آنها می خواهد نام واقعی شان را روی حساب های کاربری شان نمایش دهند. وی از اجرای این سیاست به کاربران خبر داد.

کامنت های وانگ گائوفی که پلتفرم میکروبلاگ آن معادل توئیتر در چین است، توجه رسانه های محلی و کاربران ویبو را به خود جلب کرده است. این درحالی است که نگرانی های روزافزونی درباره سختگیری دولت بر اینترنت کشور وجود دارد.

چند اینفلوئنسر ویبو طی چند روز گذشته اعلام کردند به آنها اعلام شده کاربرانی با چند میلیون فالوئر که درباره سیاست، سرگرمی، امور مالی اظهار نظر می کنند، باید نام واقعی خود را نمایش دهند. آنها اعلام نکردند این دستورات از کجا صادر شده است. از سوی دیگر رگولاتور فضای سایبری چین نیز در این باره اظهار نظری نکرده است.

نخستین بار یک کاربر به نمایش نام گائوفی در حساب کاربری اش در ویبو اشاره کرد و همین امر سبب شد مدیر ارشد اجرایی شرکت در پاسخ اعلام کند سیاست جدید شبکه های اجتماعی آنلاین را نخست روی حساب کاربری خودش آزمایش می کند.

او در ویبو نوشت: فالوئرهای قدیمی ام همه می دانند قابلیت های جدید را نخست خودم آزمایش می کنم.

مدیر ارشد اجرایی ویبو ۹۵۷هزار فالوئر در این پلتفرم دارد. به گفته او سیاست جدید نام واقعی در آینده برای تمام کاربران با نیم میلیون فالوئر یا بیشتر اجرا می شود. او همچنین پیشنهاد کرد کاربران می توانند برای اجتناب از اجرای این سیاست، فالوئرهایشان را حذف کنند.

هرچند بخش اعظم صنعت رسانه چین تحت قانون دولتی فعالیت می کند، اما در سال های گذشته بلاگرهای های کوچک یا رسانه های مستقل مانند zimeiti که در بخش های خاصی فعالیت می کنند، به شدت محبوب شده اند.

رگولاتور فضای سایبری چین سعی دارد این فعالیت ها را کنترل کند و در همین راستا اقداماتی وسیع انجام داده است.