واکنش جلیلی به گمانه رفتن از شریف و دبیری شورای عالی فضای مجازی
واکنش جلیلی به گمانه رفتن از شریف و دبیری شورای عالی فضای مجازی
آی سی تی نیوز - عضو شورای عالی فضای مجازی به زمزمه ها درباره تغییر دبیر شورای عالی فضای مجازی، انتخاب وی در این سمت و رفتن از دانشگاه صنعتی شریف واکنش نشان داد.

به گزارش مهر، شنیده‌ها حاکی از آن است که به زودی دبیر شورای عالی فضای مجازی تغییر می‌کند و دبیر جدید با حکم رئیس جمهور منصوب می‌شود. یکی از گزینه‌های مطرح برای جانشینی دبیری این شورا و ریاست مرکز ملی فضای مجازی دکتر رسول جلیلی است.

جلیلی هم اکنون عضو شورای عالی فضای مجازی است و همزمان ریاست دانشگاه صنعتی شریف را نیز بر عهده دارد که با مطرح شدن دبیری وی در شورای عالی فضای مجازی، تغییر ریاست دانشگاه شریف نیز قوت گرفته است.

رسول جلیلی در همین رابطه و در واکنش به این تغییرات احتمالی در گفتگو با مهر در پاسخ به این سوال که خبرهایی مبنی بر انتصاب شما به عنوان دبیر شورای عالی فضای مجازی مطرح می‌شود، آیا این موضوع را تأیید می‌کنید و قرار است ریاست دانشگاه صنعتی شریف را تحویل بدهید؟ گفت: این مدت خبر قطعی مبنی بر اینکه بنده در مسئولیت دانشگاه شریف نباشم مطرح نبود و نیست ولی زیر پوست شهر و همینطور دانشگاه مواردی مبنی بر تغییر ریاست دانشگاه شریف مطرح می‌شد.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف خاطرنشان کرد: با توجه به اظهارات وزیر علوم مبنی بر اینکه تغییر رئیس دانشگاه شریف در اولویت نیست و همچنین خبرهای دیگری که پیوسته آمده بحث جا به جایی رئیس دانشگاه به زعم بنده منتفی است.

جلیلی در ادامه تاکید کرد: فعلاً در دانشگاه شریف هستم و خواهم بود تا زمانی که انرژی داشته باشیم.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف درباره اخباری مبنی بر انتخاب او به عنوان دبیر شورای عالی فضای مجازی نیز توضیح داد و تصریح کرد: یک موقع هست که به هر دلیلی وزارت علوم تصمیم می‌گیرد که نفر دیگری رئیس دانشگاه شریف باشد، در این صورت اگر قرار باشد با هر تدبیری و صلاحدیدی بنده رئیس دانشگاه شریف نباشم، آن موقع انتخاب خواهم کرد که یا معلم دانشگاه باشم یا جای دیگری بروم و مسئولیت دیگری بپذیرم.

وی ادامه داد: بنابراین با توجه به اینکه مقدم گزاره منتفی است، بنابرین بخش دوم گذاره هم منتفی خواهد بود.