لهستان درباره اوپن ای آی تحقیق می کند
لهستان درباره اوپن ای آی تحقیق می کند
آی سی تی نیوز - یک ناظر لهستانی مشغول تحقیق درباره اوپن ای آی به دلیل شکایتی است که طبق آن چت جی پی تی قوانین GDPR (قوانین حفاظت از داده) اتحادیه اروپا را نقض می کند.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، اوپن ای آی تاکنون حداقل با دومین شکایت دسته جمعی در دادگاه فدرال سن فرانسیسکو به دلیل نقض قوانین حریم خصوصی روبرو شده است.

جان نواک رییس دفتر حفاظت از داده خصوصی لهستان(UODO) در این باره می گوید: این پرونده مربوط به نگرانی ها درباره نقض بسیاری از الزامات حفاظت از داده های خصوصی است، بنابراین از اوپن ای آی می خواهیم به سوالاتی پاسخ دهد.

به گفته UODO در شکایت بی نام و نشان ذکر شده اوپن ای آی اطلاعات اشتباهی که توسط چت جی پی تی تولید شده را اصلاح نکرده بوده است.

شاکیان هنوز نتوانسته اند دریابند کدام اطلاعات خصوصی آنها توسط اوپن ای آی پردازش شده و پاسخ های عجیب و گمراه کننده درباره سوالات دریافت کرده اند.

شرکت های فناوری از جمله مایکروسافت، اوپن ای آی، گوگل و استیبیلیتی ای آی، علاوه بر پرونده های حریم خصوصی با شکایاتی درباره استخراج محتوای شامل قانونی کپی رایت و داده های خصوصی افراد از سراسر اینترنت برای آموزش سیستم های هوش مصنوعی شان روبرو شده اند.