سازنده بازی کال آو دیوتی به دلیل تبعیض در مورد زنان جریمه شد
سازنده بازی کال آو دیوتی به دلیل تبعیض در مورد زنان جریمه شد
آی سی تی نیوز - شرکت اکتیویژن به عنوان سازنده بازی «کال آو دیوتی» بعد از مواجهه با شکایتی مبنی بر تبعیض در مورد زنان در محل کار به پرداخت 50 میلیون دلار محکوم شد.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، شرکت اکتیویژن در مورد شکایت سال ۲۰۲۱ یک تنظیم کننده در کالیفرنیا به پرداخت تقریباً ۵۰ میلیون دلار محکوم شد. این شکایت مبنی بر این بود که سازنده بازی های ویدئویی علیه زنان کارمند تبعیض قائل شده، از جمله محرومیت از فرصت های ارتقاء و پرداخت کمتر به آنها.

اکتیویژن یکی از بزرگ‌ترین ناشران دنیای گیم به شمار می‌آید که هر ساله تعداد زیادی از بازی‌های پرطرفدار کنسولی و موبایلی را روی پلتفرم‌های مختلف عرضه می‌کند. مهم‌ترین نام در میان بازی‌هایی که اکتیویژن صاحب آی‌پی آن‌ها است، سری کال آو دیوتی محسوب می‌شود.

اکنون دپارتمان حقوق مدنی کالیفرنیا پس از ۲ سال تحقیق به دلیل این که اکتیویژن به طور معمول دستمزد کمتری به زنان پرداخت کرده و در ارتقای کارمندان زن و آزار و اذیت جنسی آنها کوتاهی کرده این شرکت را محکوم کرد.

اکتیویژن اعلام کرده که از این به بعد گام‌های بیشتری را برای اطمینان از شیوه‌های پرداخت عادلانه و ارتقاء و ارائه تسهیلات پولی به زنانی که بین ۱۲اکتبر۲۰۱۵ و ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱در کالیفرنیا کارمند یا قراردادی بودند، انجام خواهد داد.

اکتیویژن که در ماه اکتبر توسط مایکروسافت به مبلغ نزدیک به ۶۹ میلیارد دلار خریداری شد، در سال ۲۰۲۱ موافقت کرد که تا سقف ۱۸ میلیون دلار برای تسویه موارد مشابهی که توسط کمیسیون فرصت های شغلی برابر ارائه شده، بپردازد.