حساب کاربری ربات مقلد نماینده دموکرات آمریکا تعلیق شد
حساب کاربری ربات مقلد نماینده دموکرات آمریکا تعلیق شد
آی سی تی نیوز - شرکت «اوپن ای آی» حساب توسعه دهنده یک بات مقلد «دین فیلیپپس» نماینده حزب دموکرات آمریکا که امیدوار است در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شرکت کند را تعلیق کرده است.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، این نخستین اقدام سازنده چت جی پی تی در واکنش به سواستفاده از ابزارهای هوش مصنوعی در یک کمپین سیاسی است.

سخنگوی شرکت در بیانیه ای در این باره نوشت: ما اخیرا حساب یک توسعه دهنده را حذف کردیم که عامدانه سیاست های استفاده از API های ما را نقض می کرد. براساس این سیاست ها استفاده از فناوری در کمپین های سیاسی یا جعل هویت فردی بدون رضایت وی مجاز نیست.

«دین بات» با چت جی پی تی متعلق به شرکت اوپن ای آی توسط «مت کریسیلوف » و «جاد سامرز » کارآفرینان سیلیکون ولی ساخته شده است. آنها یک کمیته اقدام سیاسی (PAC) به نام «ما شایسته حمایت بهتر از فیلیپس هستیم» را راه اندازی کردند.

این PAC یک میلیون دلار از بیل آکمن میلیاردر دریافت کرده است. کمیته اقدام سیاسی مذکور با استارت آپ هوش مصنوعی «دلفی» همکاری کرد تا بات مذکور را بسازد. اوپن ای آی حساب کاربری دلفی را روز جمعه تعلیق و اشاره کرد قوانین این شرکت استفاده از فناوری در کمپین های سیاسی را منع کرده است.

«دین بات» دارای توضیحاتی بود که نشان می داد این یک ابزار هوش مصنوعی است و می تواند از طریق وبت سایت با رای دهندگان ارتباط برقرار کند.