تیک تاک سعی دارد تا در بایت دنس شرکت چینی بماند
تیک تاک سعی دارد تا در بایت دنس شرکت چینی بماند
آی سی تی نیوز - به گفته منابع آگاه، تیک تاک سعی دارد دولت آمریکا را متقاعد کند تا تحت مالکیت شرکت چینی بایت دنس باقی بماند و به همین دلیل اختیارات بیشتری برای نظارت بر فعالیت بازوی خارجی خود ارائه می کند.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، طی ۳ سال گذشته تیک تاک سعی کرده وزارتخانه ها و آژانس های دولت آمریکا را متقاعد کند داده های خصوصی شهروندان آمریکایی قابل دسترسی نیست و حزب کمونیست چین یا هر سازمان دیگری تحت تاثیر دولت این کشور محتوا را دستکاری نمی کند.

سال گذشته جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا دستور دونالد ترامپ (رئیس جمهور سابق کشور) برای ممنوعیت تیک تاک در آمریکا را لغو کرد اما مذاکرات بین دولت و این شبکه اجتماعی برای بستن یک توافقنامه جهت برطرف کردن نگرانی ها ادامه دارد.

تیک تاک تاکنون چند اقدام با هدف آرام کردن دولت آمریکا از جمله بستن توافقنامه با شرکت اورکل جهت ذخیره سازی داده های کاربران اپ در آمریکا و ایجاد یک بخش «امنیت داده ایالات متحده آمریکا»(USDS) برای نظارت بر حفاظت از داده و تصمیم گیری درباره بازبینی محتوا انجام داده است.

به گفته یک منبع آگاه این شرکت چینی ۱.۵ میلیارد دلار صرف استخدام و سازماندهی این واحد کرده است.

اما برخی از مقامات دولت آمریکا در بخش های مختلف از جمله وزارت دفاع، اف بی آی و آژانس اطلاعات مرکزی همچنان مخالف این توافقنامه هستند. این عده معتقدند کاربران تیک تاک با وجود این اقدامات همچنان در معرض خطر قرار دارند زیرا اپ مذکور برای فناوری های خود به بایت دنس متکی است.

تیک تاک برای غلبه بر این مشکل سعی کرده لایه های تازه ای از نظارت را برای دولت آمریکا فراهم کند. این شرکت نقش اورکل برای تضمین جدایی زیرساخت فناوری تیک تاک از بایت دنس را گسترده تر کرده است.