تقویم به‌روز رویدادهای امسال مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری
تقویم به‌روز رویدادهای امسال مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری
آی سی تی نیوز -کریدور صادرات که با حمایت‌ مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری ارائه دهنده حمایت‌های توسعه بازار بین‌الملل به شرکت‌های دانش‌بنیان، نانویی، خلاق و آزاد است آخرین به روز‌رسانی تقویم نمایشگاهی خود را منتشر کرد.
به گزارش معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، حمایت های حضور در نمایشگاه های بین المللی، اعزام هیئت تجاری، پذیرش و پاویون های ملی در نمایشگاه های معتبر و بزرگ جهانی، از طرف مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری از مسیر کریدور صادرات به شرکت ها ارائه می شود.
توسعه بازار بین الملل برای هر کسب و کاری از روش های مختلف امکان پذیر است. یکی از روش های مفید فایده برای اکثر شرکت ها و کسب و کارها، حضور بین دیگر رقبای حوزه صنعتی شان در سطح بین الملل است. اساساً محل تجمع شرکت های مهم و مطرح هر حوزه، نمایشگاه های معتبر جهانی است. از این رو از حضور شرکت ها در اینگونه نمایشگاه ها با هدف ایجاد شبکه قوی از همکاران برای تکمیل زنجیره تولید، ارائه آخرین دستاوردها و محصولات تولیدی توسط شرکت ها، آشنایی با خریداران و برگزاری انواع جلسات B2B و B2G، شناخت بازار کشور مقصد و …حمایت می شود.
تاکنون بیش از ۴۰۰ شرکت در پاویون های بین المللی که توسط مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری برگزار شده شرکت کرده اند. این پاویون ها در نمایشگاه هایی برگزار می شوند که کشور برگزار کننده علاوه بر اینکه مقصد صادراتی ایران است، درگاه صادرات به دیگر کشورها نیز باشد. همچنین شاخص هایی مثل متراژ نمایشگاه، تعداد غرفه داران، تعداد پاویون های بین المللی دیگر کشورها، تعداد بازدیدکنندگان عمومی و تخصصی نیز برای برگزاری پاویون ملی مدنظر قرار می گیرد. 
این شاخص ها با هدف بالا بردن بازدهی حضور در نمایشگاه برای شرکت ها در نظر گرفته می شود. در سال ۱۴۰۲ برگزاری تعداد ۱۶ پاویون ملی در حوزه های زیر برنامه ریزی شده که تعدادی از آنها برگزار و بقیه در دست اقدام است. 
چنانچه شرکت ها خروجی مثبتی از پاویون داشته باشند، چهارماه بعد به همان کشور اعزام می شوند. همچنین مراحل پیگیری تفاهم نامه های منعقد شده در این برنامه اعزام تا رسیدن به هدف نهایی دنبال می شود.
دیگر برنامه های توسعه بازار بین الملل شامل اعزام و برگزاری نشست های B2B، پذیرش هیئت تجاری، حمایت از حضور مستقل در نمایشگاه ها نیز برای شرکت ها تدارک دیده شده است. هر یک از این برنامه ها طبق شاخص های معین برای تعدادی از نمایشگاه ها اعلام و برگزار می شوند.
برنامه نهایی این نمایشگاه ها را می تواند از این لینک دریافت کنید.
علاقمندان و متقاضیان می توانند جهت حضور در هریک از این برنامه ها، از طریق سایت کریدور صادرات (https://tesc.ir/) اقدام به ثبت نام نمایند.
 تمام موارد ذکر شده در تقویم، شامل حمایت مرکز تعاملات می شوند و متقاضیان می توانند از تسهیلات جهت حضور استفاده کنند.